1681. Meglepetés, cicus!
Egy macskának nem nehéz meglepetést okozni. Na de egymás után ennyiszer?
Egy macskának nem nehéz meglepetést okozni. Na de egymás után ennyiszer?
Nem minden kutya ajánlott kisgyerekes családokba, vannak olyan ebek, melyeket még a fajta szerelmesei sem javasolnak egy bizonyos életkor alatt. De léteznek kimondottan gyerek mellé illő kutyák is.
Legyen tapsifülesünk közönséges házinyúl, törpenyúl vagy angóra nyuszi, egy közös mindenképpen van bennük: a rágcsálás szenvedélye. Természetes környezetükben ennek többnyire hasznát veszik, ám a lakásban tartott nyulakra rengeteg veszély leselkedik csillapíthatatlan rágcsálhatnékjuk miatt.
Az alacsony potenciából naponta 3-4x5 golyócskát, a közepes potenciából naponta 2x5 golyócskát, a magas potenciákból, pedig naponta, kétnaponta (D30, C30), esetleg hetente vagy még ritkábban (D200, C200) 1x5 golyócskát adagolunk. Fertőzések megelőzése céljából naponta 3x5 golyócskát adagoljunk az alacsony potenciájú szerekből. Mit jelentenek ezek az adatok pontosan? Elmagyarázzuk!
A betegségek egyetlen élőlényt sem kerülnek el. Hála a tudománynak, a legtöbb betegséget ma már sikeresen lehet gyógyítani, ám sajnos sokan nem fogják fel, mennyire fontos lehet az állatok gyógyszeres kezelése. Az állatorvos nem véletlenül írja fel a recepteket!
Férgességtől nem valószínű hogy véres lenne a cica feneke. Érdemes lenne megvizsgáltatni állatorvossal. Jó lenne, ha a bélsárból is tudna mintát vinni. Nem a legyektől lehetnek bélférgesek a macskák.
Igen, lesz - visszafordíthatatlan viselkedési rendellenesség a későbbi időszakban. Ráadásul a dolognak van egy jogi oldala is: A 41/2010. (II. 26.) Korm. rendelet 14. §-a a következő (15) és (16) bekezdéssel egészül ki: „(15) Az eb, macska és görény kölyköket nyolchetes korukig anyjukkal kell tartani."
Látatlanban ilyesmit nehéz megítélni, de valószínűleg gennyes tályog lehetett ez a duzzanat. Ez elég gyakori következménye a verekedéseknek, amikor a macskák megharapják, megkarmolják egymást. A sérüléskor gennyesztő batériumk jutnak a mélybe, ami után kialakul egy helyi gyulladás, gennyesedés. Jó lenne a cicát mihamarabb megmutatni állatorvosnak!
Kedves Anna, ha valóban tyúktetű, akkor többek között a Bio Kill, a Piret Mix és az Insecticid 2000 tartalmazza azt a hatóanyagot, ami hatásos lehet tyúktetű ellen. Mindhárom szabad forgalmú irtószer. A permetezhető változatokkal lehetne kezelgetni, de igazából Csak a komplex védekezés eredményes. Komplex védekezés alatt az állomány egyszerre telepítése és eltávolítása, a higiénikus takarítás és fertőtlenítés, a felületek résmentesítése és vegyszeres kezelése, az új állomány mentessége. a berendezés mentesítése egyaránt fontos. Ha csak egy is nem valósul meg maradéktalanul, akkor már lőttek az eredménynek! Bővebb információ >>
Konkrét fizikális vizsgálat nélkül nehéz ilyen sántaság esetekben tanácsot adni, ezért arra tudom bíztatni, keressen fel egy olyan állatorvos kollégát, aki ortopédiai kérdésekben esetleg nagyobb jártassággal rendelkezik. Az alábbi linken biztos talál lakhelyéhez közel praktizáló ilyen állatorvost: http://www.kisallatortopedia.hu/allatorvostagok