1681. Meglepetés, cicus!
Egy macskának nem nehéz meglepetést okozni. Na de egymás után ennyiszer?
Egy macskának nem nehéz meglepetést okozni. Na de egymás után ennyiszer?
Nem minden kutya ajánlott kisgyerekes családokba, vannak olyan ebek, melyeket még a fajta szerelmesei sem javasolnak egy bizonyos életkor alatt. De léteznek kimondottan gyerek mellé illő kutyák is.
Legyen tapsifülesünk közönséges házinyúl, törpenyúl vagy angóra nyuszi, egy közös mindenképpen van bennük: a rágcsálás szenvedélye. Természetes környezetükben ennek többnyire hasznát veszik, ám a lakásban tartott nyulakra rengeteg veszély leselkedik csillapíthatatlan rágcsálhatnékjuk miatt.
Az alacsony potenciából naponta 3-4x5 golyócskát, a közepes potenciából naponta 2x5 golyócskát, a magas potenciákból, pedig naponta, kétnaponta (D30, C30), esetleg hetente vagy még ritkábban (D200, C200) 1x5 golyócskát adagolunk. Fertőzések megelőzése céljából naponta 3x5 golyócskát adagoljunk az alacsony potenciájú szerekből. Mit jelentenek ezek az adatok pontosan? Elmagyarázzuk!
A betegségek egyetlen élőlényt sem kerülnek el. Hála a tudománynak, a legtöbb betegséget ma már sikeresen lehet gyógyítani, ám sajnos sokan nem fogják fel, mennyire fontos lehet az állatok gyógyszeres kezelése. Az állatorvos nem véletlenül írja fel a recepteket!
Nem késő, de most már minél előbb be kellene adatni azt a következő oltást mielőtt még megbetegedne az a szegény kutya.
Az olvasottak alapján az első két dolog, ami eszembe jutott a pyometra (gennyes méhgyulladás), és a hasnyálmirigy gyulladás. Mindenekelőtt ezeket kellene sürgősen kizárni. A pyometra kizárásában segít az ultrahang vizsgálat, a hasnyálmirigy gyulladásra a vér amiláz szintjének emelkedéséből lehet következtetni. A leírtak alapján a bélelzáródás gyanúja is felmerülhet, de olyankor a has rendszerint érzékeny, az állat a has áttapintására fájdalommal reagál. Tekintettel arra, hogy a hányás és hasmenés nem specifikus tünetek, az említetteken kívül sok más egyéb is lehet a háttérben, amit csak további vizsgálatokkal lehet megállapítani. Kutyánál a 39,2 °C nem láz. A sárga hányadék gyomorsav (nem epe).
A hím feje és melle elsősorban sárga, míg a tojón alig találni sárga színt. A tojó homloka, feje teteje, pofa- és toroktájéka szürkéssárga, a fültájékon levõ folt kevésbé élénk, bóbitájában több a szürke.
Kedves Gazdi, ha a macska vemhesül, attól még nem szűnik meg másnapra a tüzelés... Biztosat csak ultrahangos vizsgálat után lehet mondani, illetve 60-67 nap után jöhetnek a kiscicák. Egyéb jelek a cikkben: http://www.haziallat.hu/macska/viselkedes/vemhessegre-utalo-jelek-a-macskaknal/3732/ De ha nem tenyészti a cicát, miért nem ivartalaníttatja??? A macskának is könnyebb lenne, nem ugrana ki az ablakon...
Kedves Judit! Kétféle módszer áll rendelkezésre: 1., diétás allergén keresés (nehézkes, nem mindig pontos, de kivitelezhető) 2., vérből törénő allergén vizsgálat (eléggé megbízható, a költsége viszont valamivel nagyobb, úgy 40-50 ezer Ft körüli, de teljeskörű, rendkívül részletes eredményt szolgáltat). Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc www.vetlabor.hu