1681. Meglepetés, cicus!
Egy macskának nem nehéz meglepetést okozni. Na de egymás után ennyiszer?
Egy macskának nem nehéz meglepetést okozni. Na de egymás után ennyiszer?
Nem minden kutya ajánlott kisgyerekes családokba, vannak olyan ebek, melyeket még a fajta szerelmesei sem javasolnak egy bizonyos életkor alatt. De léteznek kimondottan gyerek mellé illő kutyák is.
Legyen tapsifülesünk közönséges házinyúl, törpenyúl vagy angóra nyuszi, egy közös mindenképpen van bennük: a rágcsálás szenvedélye. Természetes környezetükben ennek többnyire hasznát veszik, ám a lakásban tartott nyulakra rengeteg veszély leselkedik csillapíthatatlan rágcsálhatnékjuk miatt.
Az alacsony potenciából naponta 3-4x5 golyócskát, a közepes potenciából naponta 2x5 golyócskát, a magas potenciákból, pedig naponta, kétnaponta (D30, C30), esetleg hetente vagy még ritkábban (D200, C200) 1x5 golyócskát adagolunk. Fertőzések megelőzése céljából naponta 3x5 golyócskát adagoljunk az alacsony potenciájú szerekből. Mit jelentenek ezek az adatok pontosan? Elmagyarázzuk!
A betegségek egyetlen élőlényt sem kerülnek el. Hála a tudománynak, a legtöbb betegséget ma már sikeresen lehet gyógyítani, ám sajnos sokan nem fogják fel, mennyire fontos lehet az állatok gyógyszeres kezelése. Az állatorvos nem véletlenül írja fel a recepteket!
Feltehetően a kutya korának és fajtajellegének megfelelő fizikai és szellemi igényei nincsenek kielégítve. Különös tekitettel a fogváltás/rágás okozta tünetre. Az íny viszketésre van gyógyhatású készítmény, fogápoló jutalomfalat vagy egy bármilyen rágócsont vagy bikacsök is kellő hatással kezeli a problémát. Bővebben: Ha a kutya mindent megrág Hogyan szoktassuk le a kutyát a rágásról? A verést a kutya a közvetlen előtte történt cselekménnyel köti össze, pl. oda hívta és oda ment, vagy Ön ment a kutyához, Ön mondta a kutya nevét, stb. A hasonló un. nem kívánatos viselkedésről a kutyát egy valamilyen tiltó vezényszóra történő megtanításával és a 4TAPPANCS KUTYAiskolákban használt M-F-I-J módszer alkalmazásával lehet leszoktatni. A kutyaházból a rongyok kihúzása az unalom elleni játék és elfoglaltság szerepét tölti be.
Forduljon vele állatorvoshoz. Vagy ténylegesen csípés/allergiás reakció vagy pedig vérömleny a fülön/-ben (othaematoma)...
A szobatisztasággal kapcsolatos, - általam jónak vélt és eredményesen használt, - módszer leírását itt megtalálja >>> http://www.4tappancs.hu/download/szobatiszta.pdf
A cicának alsó húgyúti megbetegedése van, ami egyenlőre nem jár húgycsőelzáródással, de bármikor bekövetkezhet. Az életveszélyes állapot. Vigyék állatorvoshoz, aki meg fogja vizsgálni. Érdemes lenne vizelet üledék vizsgálatot végeztetni, és az eredménynek megfelelő diétára állni. Ha baktériumok is vannak a vizeletben, antibiotikumot is fog kapni.
Jó lenne, ha fel tudná venni a kapcsolatot kolléganőmmel (Dr. Papp Georgina Viktória), aki ilyen kis rágcsálók ellátására specializálódott. Ő írt egy cikket egy hormonális(daganatos) betegségről, ami elvileg jól kezelhető. A leírt tünetei beleillenek a képbe, de ehhez meg kellene vizsgálni az állatkát. A hipofízis daganatot kellene kizárni vagy diagnosztizálni nála. Ez általában jóindulatú daganat, de kedvezőtlen hormonális következményei vannak. Ha nem ez a baja, akkor más hormonális betegségről lehet szó, esetleg hasűri daganatról. Drukkolok neki.