1681. Meglepetés, cicus!
Egy macskának nem nehéz meglepetést okozni. Na de egymás után ennyiszer?
Egy macskának nem nehéz meglepetést okozni. Na de egymás után ennyiszer?
Nem minden kutya ajánlott kisgyerekes családokba, vannak olyan ebek, melyeket még a fajta szerelmesei sem javasolnak egy bizonyos életkor alatt. De léteznek kimondottan gyerek mellé illő kutyák is.
Legyen tapsifülesünk közönséges házinyúl, törpenyúl vagy angóra nyuszi, egy közös mindenképpen van bennük: a rágcsálás szenvedélye. Természetes környezetükben ennek többnyire hasznát veszik, ám a lakásban tartott nyulakra rengeteg veszély leselkedik csillapíthatatlan rágcsálhatnékjuk miatt.
Az alacsony potenciából naponta 3-4x5 golyócskát, a közepes potenciából naponta 2x5 golyócskát, a magas potenciákból, pedig naponta, kétnaponta (D30, C30), esetleg hetente vagy még ritkábban (D200, C200) 1x5 golyócskát adagolunk. Fertőzések megelőzése céljából naponta 3x5 golyócskát adagoljunk az alacsony potenciájú szerekből. Mit jelentenek ezek az adatok pontosan? Elmagyarázzuk!
A betegségek egyetlen élőlényt sem kerülnek el. Hála a tudománynak, a legtöbb betegséget ma már sikeresen lehet gyógyítani, ám sajnos sokan nem fogják fel, mennyire fontos lehet az állatok gyógyszeres kezelése. Az állatorvos nem véletlenül írja fel a recepteket!
Mindenképpen meg kéne vizsgáltatni állatorvossal.Ha bizonyos mozdulatokra fájdalmat jelez, azt nagyon gyakran gerinc probléma okozza. Erős fájdalommal jár a nyaki porckorongsérv, a kutya nem tudja egészen lehajtani vagy oldalra fordítani a fejét. Ez csak egy tipp így látatlanban. Ha erről van szó, műtétre van szüksége!
Nyugodtan adhatja neki a hígított tejet. Viszont gondoskodni kell a számára a megfelelő kálcium-pótlásról. A későbbi betegségek megelőzése érdekében nagyon fontos, hogy a cica a fogait is használja! Ezt pl. nyers (de leforrázott!) csirkenyak, csirkefej etetésével tudja elérni. Az étrend összeállításánál gondoljon arra, hogy a cicák, ha vásárolni tudnának maguknak, bizonyára egeret vennének. O:) Üdvözlettel: Dr. Takács Györgyi homeopata állatorvos SanaVet állatorvosi rendelő 1076 Budapest
Sajnos vizsgálat nélkül nem tudok semmit mondani. Valahogy oldják meg az állatorvoshoz juttatást, mert a hányásnak rengeteg oka lehet. Életveszélyes is: pl bélelzáródás, cérna, fonal okozta bélfelfűződés, rekeszsérv ( a rekeszizom sérve).
Kedves Kitti! Feltétlen vigye el állatorvoshoz, hogy ultrahanggal megnézhesse élnek-e még a magzatok. Ha igen, akkor nagy valószínűséggel császármetszésre lesz szükség...
Kedves Gazdi! Érdemes lenne az elváltozásokból egy bőrbiopsziás mintát venni és azt megvizsgáltatni szövettani módszerekkel. Ez megmondaná a bőrelváltozás típusát és valószínűleg az okára is fény derülne. Egyébként rhyroxin adagolás mellett oltani lehet a kutyust. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc