1681. Meglepetés, cicus!
Egy macskának nem nehéz meglepetést okozni. Na de egymás után ennyiszer?
Egy macskának nem nehéz meglepetést okozni. Na de egymás után ennyiszer?
Nem minden kutya ajánlott kisgyerekes családokba, vannak olyan ebek, melyeket még a fajta szerelmesei sem javasolnak egy bizonyos életkor alatt. De léteznek kimondottan gyerek mellé illő kutyák is.
Legyen tapsifülesünk közönséges házinyúl, törpenyúl vagy angóra nyuszi, egy közös mindenképpen van bennük: a rágcsálás szenvedélye. Természetes környezetükben ennek többnyire hasznát veszik, ám a lakásban tartott nyulakra rengeteg veszély leselkedik csillapíthatatlan rágcsálhatnékjuk miatt.
Az alacsony potenciából naponta 3-4x5 golyócskát, a közepes potenciából naponta 2x5 golyócskát, a magas potenciákból, pedig naponta, kétnaponta (D30, C30), esetleg hetente vagy még ritkábban (D200, C200) 1x5 golyócskát adagolunk. Fertőzések megelőzése céljából naponta 3x5 golyócskát adagoljunk az alacsony potenciájú szerekből. Mit jelentenek ezek az adatok pontosan? Elmagyarázzuk!
A betegségek egyetlen élőlényt sem kerülnek el. Hála a tudománynak, a legtöbb betegséget ma már sikeresen lehet gyógyítani, ám sajnos sokan nem fogják fel, mennyire fontos lehet az állatok gyógyszeres kezelése. Az állatorvos nem véletlenül írja fel a recepteket!
Kedves Gazdi! Mielőtt a kutya teljesen lerobbanna, jó lenne a házi barkácsolás helyett szakemberre bízni a diagnózis kialakítását és a kezelést. A hormonális háttér a valószínű, amit laboratóriumi vizsgálatokkal lehet megállapítani. Az orvostudomány nagyon komplex dolog(nem vélelenül kell élethosszig tanulni), ezért nem szabad laikus kísérleteket folytatni élőlényeken. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc Olvass tovább! Így ápold a kutya szőrét!
Kedves Johanna! Ez attól függ. Ha elég nagy az első emeleti lakás, megoldható a többszöri séta stb., akkor inkább az, ha nem/vagy találnak olyan helyet/családot, akikkel jól kijön, akkor inkább a kertes ház. Szerintem. :)
Kedves Dávid! A féreghajtást 2 hetes ismétlésekkel addig kell folytatni (általában 2-3 alkalom elég), amíg a bélsara nem lesz féregmentes, utána 1/4 évente javasolt adni. Az Ön által említettnél vannak szélesebb spektrumúak, én inkább azokat javasolnám. Masszív férgességnél előfordulhat, hogy a férgek a bélmozgással ellentétesen mozogva a gyomorba jutnak, amit a kutyus kihány. De ez is általában féreghajtással orvosolható (amit a kollégák is végeztek). A kutya féreghajtása: mikor, hogyan, mivel >> Kötelező védőoltás és féregtelenítés >> A felnőtt kutyák és a galandféreg – hogyan védekezzünk ellene?
A hányás a bélrendszer kóros szájüreg fellé irányuló mozgása során a gyomortartalom külvilágra kerülése. A gyomortartalom vagy hányadék leggyekrabban sárga habos váladék lehet. Miután a kutya tegnap óta csak fekszik, a legjobb, amit tehetnek, hogy azonnal állatorvoshoz viszik.
Nem ismerem. Az állatorvosoknál és patikákban kapható készítmények viszont biztosan jók.