1681. Meglepetés, cicus!
Egy macskának nem nehéz meglepetést okozni. Na de egymás után ennyiszer?
Egy macskának nem nehéz meglepetést okozni. Na de egymás után ennyiszer?
Nem minden kutya ajánlott kisgyerekes családokba, vannak olyan ebek, melyeket még a fajta szerelmesei sem javasolnak egy bizonyos életkor alatt. De léteznek kimondottan gyerek mellé illő kutyák is.
Legyen tapsifülesünk közönséges házinyúl, törpenyúl vagy angóra nyuszi, egy közös mindenképpen van bennük: a rágcsálás szenvedélye. Természetes környezetükben ennek többnyire hasznát veszik, ám a lakásban tartott nyulakra rengeteg veszély leselkedik csillapíthatatlan rágcsálhatnékjuk miatt.
Az alacsony potenciából naponta 3-4x5 golyócskát, a közepes potenciából naponta 2x5 golyócskát, a magas potenciákból, pedig naponta, kétnaponta (D30, C30), esetleg hetente vagy még ritkábban (D200, C200) 1x5 golyócskát adagolunk. Fertőzések megelőzése céljából naponta 3x5 golyócskát adagoljunk az alacsony potenciájú szerekből. Mit jelentenek ezek az adatok pontosan? Elmagyarázzuk!
A betegségek egyetlen élőlényt sem kerülnek el. Hála a tudománynak, a legtöbb betegséget ma már sikeresen lehet gyógyítani, ám sajnos sokan nem fogják fel, mennyire fontos lehet az állatok gyógyszeres kezelése. Az állatorvos nem véletlenül írja fel a recepteket!
Mindenképpen mutassa meg kollégának! Lehet allergia, bolhaallergia, rüh vagy egyéb külső parazitás, vagy ritkább hormonális megbetegedés. Olvass tovább! Miért vagyunk allergiásak a macskaszőrre? Allergia macskáknál, kutyáknál: mi okozza?
A Klebsiella nem egy betegség, hanem egy baktérium féleség, ami ugyanolyan gyulladásos folyamatokat tart fennt, mint más baktériumok. Mindenképpen antibiotikum kezelésre van szükség. A baj csak az, hogy ha az adott baktérium már nem érzékeny arra az antibiotikumra, amire kellene, hogy reagáljon. Ezt antibiotikum rezisztenciának hívják. Nagy probléma embernél, állatnál egyaránt, mert így pont akkor nem hat a kiválasztott antibiotikum, amikor kellene. Ilyenkor kell előbb baktérium érzékenységi vizsgálatot végeztetni, és olyan antibiotikumot használni utána, amire a vizsgálat érzékenységet mutatott ki. A felsorolásból olyat kell választani amire érzékenység volt.
Üdvözlöm, Ennek a patkánynak sürgős állatorvosi ellátásra van szüksége. Elképzelhető, hogy valamilyen bőrproblémája van, könnyen lehet, hogy a megoldás egyszerű, de az elmondás alapján most elég rossz állapotban van. Üdv-Éva
Vitaminok, aminosavak, ásványi anyagok együttesen segítik a tollképzést. Vannak vitaminok, amelyek nem játszanak a toll fejlődésben közvetlen szerepet, de hiányuk tollképzési zavart okoz. Az A vitamin elősegíti a növekedést, a D3 a kalcium beépülést, a K3 az egészséges tollazat kialakulásában játszik szerepet. Többek közt.
Nyeléskor a gégefedő lezárja a légutat és a falat a nyelőcsőbe kerül. Ha ez a reflex nem működne jól vagy valamilyen anatómiai elváltozás lenne akkor sokkal gyakrabban jelentkezne a félrenyelés. Sokkal valószínűbb hogy a fokozott izgalmi állapot miatt alakul ki a zavar. A másik kutya megjelenése és a táplálék féltése miatt - irigy kutya effektus - minél gyorsabban és minél többet próbál a kutya lenyelni. Nagyon helyes hogy most már külön eteti őket ezzel csökkentve a habzsolás okát. A magas fehérjetartalmú junior táp etetése a felnőtt kutyával hosszabb távon valóban káros lehet.