1681. Meglepetés, cicus!
Egy macskának nem nehéz meglepetést okozni. Na de egymás után ennyiszer?
Egy macskának nem nehéz meglepetést okozni. Na de egymás után ennyiszer?
Nem minden kutya ajánlott kisgyerekes családokba, vannak olyan ebek, melyeket még a fajta szerelmesei sem javasolnak egy bizonyos életkor alatt. De léteznek kimondottan gyerek mellé illő kutyák is.
Legyen tapsifülesünk közönséges házinyúl, törpenyúl vagy angóra nyuszi, egy közös mindenképpen van bennük: a rágcsálás szenvedélye. Természetes környezetükben ennek többnyire hasznát veszik, ám a lakásban tartott nyulakra rengeteg veszély leselkedik csillapíthatatlan rágcsálhatnékjuk miatt.
Az alacsony potenciából naponta 3-4x5 golyócskát, a közepes potenciából naponta 2x5 golyócskát, a magas potenciákból, pedig naponta, kétnaponta (D30, C30), esetleg hetente vagy még ritkábban (D200, C200) 1x5 golyócskát adagolunk. Fertőzések megelőzése céljából naponta 3x5 golyócskát adagoljunk az alacsony potenciájú szerekből. Mit jelentenek ezek az adatok pontosan? Elmagyarázzuk!
A betegségek egyetlen élőlényt sem kerülnek el. Hála a tudománynak, a legtöbb betegséget ma már sikeresen lehet gyógyítani, ám sajnos sokan nem fogják fel, mennyire fontos lehet az állatok gyógyszeres kezelése. Az állatorvos nem véletlenül írja fel a recepteket!
A szemfog egy kicsit felsértette a nyálkahártyát és a sérülés helyén elszaporodó baktériumok okoznak egy kisebb helyi gyulladást. A gyulladás csak a baktériumok elpusztulása után fog megszűnni ezért a kamilla helyett olyasmivel kell kezelni a sebet ami a baktériumok ellen is hat.Például higított betadinnal vagy bármilyen szájfertőtlenítő oldattal.
A fajta és a leírt tünetek leginkább a szőrtüsző atkára utalnak. Én még a negatív bőrkaparék lelet után is erre gondolnék, mert gyakori hogy mindenhol vannak atkák csak éppen a kaparékba nem kerültek bele. A lényeg, hogy tovább kell vizsgálni, ill. ki kell próbálni kezeléseket. A tanácstalan állatorvosra pedig egy másik állatorvos lehet a megoldás!
Kedves Ibolya! A kutyus korára való tekintettel, és a tünetek makacssága miatt erős a gyanú, hogy a köhögése esetleg szív-eredetű is lehet. Javaslom, hogy kérjen egy szív-ultrahang- és egy EKG-vizsgálatot, de legalább is mindenképpen vizsgáltassa ki alaposan kedvencét! Addig ugyanis bármilyen terápiával csak a sötétben tapogatózunk, és valószínűleg hasonló eredménye lenne az ajánlott szereknek is, mint eddig, - azaz semmi! Viszont, ha kiderül, hogy mi áll a köhögés hátterében, akkor már célzottan el lehet kezdeni a terápiát. Mielőbbi jobbulást kívánok kedvencének: Dr. Kopócsi Andrea, homeopata állatorvos. Mit tegyünk, ha kutyánk köhög? Kennelköhögés: Ismét fertőz a kutyaközösségek réme
Pontos diagnózishoz érdemes lenne állatorvosnak megmutatni. A nimfákra jellemző az éjjeli "ijedős repkedés", ilyenkor beverhetik akár a fejüket is aminek következtében tünet lehet egy esetleges véraláfutás.
A kép alapján nem tudom megállapítani hogy a fityma szűkülete miatt nem tud a pénisz a helyére kerülni vagy a tasak gyulladása miatt.A fitymaszűkület műtéttel gyógyítható a tasakgyulladás ennél egyszerűbben de mindkét esetben állatorvosnak kell látnia és kezelnie. Kutya nemi szerve kint maradt