1681. Meglepetés, cicus!
Egy macskának nem nehéz meglepetést okozni. Na de egymás után ennyiszer?
Egy macskának nem nehéz meglepetést okozni. Na de egymás után ennyiszer?
Nem minden kutya ajánlott kisgyerekes családokba, vannak olyan ebek, melyeket még a fajta szerelmesei sem javasolnak egy bizonyos életkor alatt. De léteznek kimondottan gyerek mellé illő kutyák is.
Legyen tapsifülesünk közönséges házinyúl, törpenyúl vagy angóra nyuszi, egy közös mindenképpen van bennük: a rágcsálás szenvedélye. Természetes környezetükben ennek többnyire hasznát veszik, ám a lakásban tartott nyulakra rengeteg veszély leselkedik csillapíthatatlan rágcsálhatnékjuk miatt.
Az alacsony potenciából naponta 3-4x5 golyócskát, a közepes potenciából naponta 2x5 golyócskát, a magas potenciákból, pedig naponta, kétnaponta (D30, C30), esetleg hetente vagy még ritkábban (D200, C200) 1x5 golyócskát adagolunk. Fertőzések megelőzése céljából naponta 3x5 golyócskát adagoljunk az alacsony potenciájú szerekből. Mit jelentenek ezek az adatok pontosan? Elmagyarázzuk!
A betegségek egyetlen élőlényt sem kerülnek el. Hála a tudománynak, a legtöbb betegséget ma már sikeresen lehet gyógyítani, ám sajnos sokan nem fogják fel, mennyire fontos lehet az állatok gyógyszeres kezelése. Az állatorvos nem véletlenül írja fel a recepteket!
Az ajtó építésekor fontos szempont, hogy a röpde berendezési tárgyai beférjenek rájta, a gazdi magasságánál ne legyen magasabb, anyaga lehetőleg fémkeret, borítása megfelelő erősségű drótháló, vagy fémlemez. A keretébe beépíthetők az eleségestálak forgótálcával, vagy kisajtóval.
A 3 hetes csibe már kaphat zöldeleséget, de csak keveset. Az újdonsághoz fokozatosan kell hozzászoktatni őket a hasmenés, bélgyulladás elkerülése érdekében.
Szia A betegséget ami a neonhalaidon volt darakórnak hívják és a kezelés megfelelő volt amit alkalmaztál rájuk, de a neonhalak nagyon érzékenyek a gyógyszerekre. Ha a darakór elmúlt ajánlott egy 30 % vízcsere elvégzése és aktívszenes szűrés használata a gyógyszermaradványok eltávolításához. Gyógykezelés után használj sera fistamint a halak jobb kondiba hozására. Üdv Norbi
Kedves Ibolya! Valószínűleg nincs összeföggés a két dolog között. A szájbűz legtöbbször fogászati problémára vagy szájgyulladásra-, fekélyre vezethető vissza. Kérem modja el panaszát állatorvosának. Tisztelettel Dr. Szaniszló Ferenc www.vetlabor.hu
Ha nem ettek túl nagy mennyiséget, nem.