1681. Meglepetés, cicus!
Egy macskának nem nehéz meglepetést okozni. Na de egymás után ennyiszer?
Egy macskának nem nehéz meglepetést okozni. Na de egymás után ennyiszer?
Nem minden kutya ajánlott kisgyerekes családokba, vannak olyan ebek, melyeket még a fajta szerelmesei sem javasolnak egy bizonyos életkor alatt. De léteznek kimondottan gyerek mellé illő kutyák is.
Legyen tapsifülesünk közönséges házinyúl, törpenyúl vagy angóra nyuszi, egy közös mindenképpen van bennük: a rágcsálás szenvedélye. Természetes környezetükben ennek többnyire hasznát veszik, ám a lakásban tartott nyulakra rengeteg veszély leselkedik csillapíthatatlan rágcsálhatnékjuk miatt.
Az alacsony potenciából naponta 3-4x5 golyócskát, a közepes potenciából naponta 2x5 golyócskát, a magas potenciákból, pedig naponta, kétnaponta (D30, C30), esetleg hetente vagy még ritkábban (D200, C200) 1x5 golyócskát adagolunk. Fertőzések megelőzése céljából naponta 3x5 golyócskát adagoljunk az alacsony potenciájú szerekből. Mit jelentenek ezek az adatok pontosan? Elmagyarázzuk!
A betegségek egyetlen élőlényt sem kerülnek el. Hála a tudománynak, a legtöbb betegséget ma már sikeresen lehet gyógyítani, ám sajnos sokan nem fogják fel, mennyire fontos lehet az állatok gyógyszeres kezelése. Az állatorvos nem véletlenül írja fel a recepteket!
Azt sajnos biztosra így nem lehet megmondani, hogy mi okozza a bajokat, de ebben az időszakban nagyon gyakori, hogy toklász (vagy annak egy kis darabja) fúródik be a kutyák lábujjai közé, vagy a lábfej más részeibe. Ennek van a legnagyobb valószínűsége. Ilyenkor szinte biztos következmény a gennyes gyulladás kialakulása, ami miatt fájdalom is van, meg duzzanat is kialakul. Ami egyébként emberi értelemben tisztának tűnik, az legtöbbször mikrobiológiailag egyáltalán nem az. A látszólag tiszta felületeken is milliószámra élnek baktériumok. De hangsúlyozom, ez inkább általános vélemény a részemről, mint az adott konkrét esetre vonatkozó hozászólás. Ahhoz ugyanis látni, vizsgálni kellene a kutyát és a lábvégeit.
Igen, és egyben fel kéne deríteni a kölykök elhullásának okát..
Nagyon sajnálom, de erre a kérdésre így nem lehet semmi érdemlegeset válaszolni. Egy ilyen korú kiscicánál rengeteg féle ok idézhet elő ilyen tüneteket. Ha nem múlik el rövid időn belül, minél előbb forduljanak vele állatorvoshoz, aki majd megvizsgálja, és vélhetően lesz véleménye is, ill. remélhetőleg tud majd segíteni is.
Egy vér- és röntgen vizsgálat közelebb vinne a diagnózishoz. Esetleg kontrasztkásás sorozatfelvételt kéne készíttetni, hogyan ürül a cica gyomra és bélrendszere., illetve nem ül-e szőrlabda a gyomrában?
Üdvözlöm! Hasi UH (gyomor), illetve esetleg kontrasztos RTG felvétel lehet szükséges ebben az esetben, hogy kiderüljön, mitől öklendezik a kutya. Egy alapos állatorvosi vizsgálatot javasolnék az ok kiderítésére.