1691. A macskahús Kínában ínyencfalatnak számít
Ha felhördülünk, ha nem, ez a kegyetlen valóság. A kínaiak komoly összegeket fizetnek azért, hogy macskahúst ehessenek az étteremben úgy elkészítve, ahogyan azt csak a kínai szakácsok tudják.
Ha felhördülünk, ha nem, ez a kegyetlen valóság. A kínaiak komoly összegeket fizetnek azért, hogy macskahúst ehessenek az étteremben úgy elkészítve, ahogyan azt csak a kínai szakácsok tudják.
Az amerikai bobtail egyike a legújabb és a relatíve ismeretlen fajoknak. A 60-as években jelent meg és sikerült magára vonnia a figyelmet...farkincájának köszönhetően.
Attól, hogy híres színészek, még szerethetik az állatokat, sőt! Sokan, még kamera elé is álltak háziállatukkal. Semmi kétség, a kedvencek közül a kutyák vannak az első helyen...
A világ legnagyobb kutyakiállítása visszatért NEC-be, Nagy Britanniába, Birminghambe. Csütörtöktől, március 5-től vasárnapig, március 8-ig lehet megcsodálni a világ legszebb kutyáit az interneten.
A macskák világában egyes cicák mintha arra születtek volna, hogy kényeztessék őket, mások a vidámságukkal gyűjtsék maguk köré rajongóikat. A Devon Rex cicának jutott mindkét előnyös vonásból.
Sajnos cicáknál gyakran előfordul, hogy "rákattannak" egyfajta ennivalóra (legyen az konzerv,vagy pl. nyers máj), anélkül, hogy bármi komoly bajuk lenne. A lesoványodás miatt azonban javasolnék egy alaposabb kivizsgálást (fizikális vizsgálat és vér-, vizeletlabor). Ha mindent rendben talál az állatorvos akkor nincs miért aggódni. Zsömböly Miklós
A madarakban él az ösztön a tojásrakásra, de mivel ehhez nem kapják meg a szükséges ásványi anyagokat, így a saját tojásaikból igyekeznek visszapótolni. Mivel ez hosszabb távon az életükbe kerülhet, talán mégis jobb lenne visszaállítani a természetes állapotot és hagyni szaporodni őket.
A Corydoras paleatus nem különösebben érzékeny a vízben lévő oxigénmennyiségre, de természetesen kedveli az oxigéndús, friss vizet. Tartóakváriumában az aljzatnak mindenképpen alkalmazkodni kell ahhoz, hogy ez a faj az aljzatot túrja és jellemzően abból/arról táplálkozik, ezért tipikusan kvarchomok alkalmas, éles szélű aljzaton rövid idő után elpusztulnak. A növényekkel kapcsolatban nincsenek különösebb igényei biotóp-szerűen Dél-Amerikából származó növényekkel vagy akár más növényekkel is nyugodtan berendezhető akváriuma, aljzaton nagyon szétterülőket ne sokat tegyünk azonban bele, hogy legyen helye túrni. Ezzel kapcsolatban persze nem árt megjegyezni, hogy a növények tövét érdemes nagyobb kövekkel lehetőség szerint körbevenni (hogy ne rontson az esztétikai hatáson, aljzatba süllyesztve is tehetjük ezt), különben harcsáink könnyen kitúrják azokat.
Néhány K betűsre igaz, pl. karalábé, káposzta. Ez a kettő más rágcsálónak sem ajánlott. Nem egy bizonyos összetevőjük ártalmas, hanem felfújódhatnak tőlük.
Ki kell alakítani a falkán belül a két kutya közötti rangsort, - amit nem lehet elég korán elkezdeni. Az elzárással ezt nem pótolja, nem oldja meg, - szerencsétlenebb esetben a helyzet csak romlik. A legnagyobb hiba, hogy nem tesznek velük kivételt, - a falka állatok nem bírnak demokratikus egyenlősdiben élni !!! A hatékonyabb eredmény eléréséhez valószínűleg szükséges az egyik kutya ivartalanítása is.