1691. A macskahús Kínában ínyencfalatnak számít
Ha felhördülünk, ha nem, ez a kegyetlen valóság. A kínaiak komoly összegeket fizetnek azért, hogy macskahúst ehessenek az étteremben úgy elkészítve, ahogyan azt csak a kínai szakácsok tudják.
Ha felhördülünk, ha nem, ez a kegyetlen valóság. A kínaiak komoly összegeket fizetnek azért, hogy macskahúst ehessenek az étteremben úgy elkészítve, ahogyan azt csak a kínai szakácsok tudják.
Az amerikai bobtail egyike a legújabb és a relatíve ismeretlen fajoknak. A 60-as években jelent meg és sikerült magára vonnia a figyelmet...farkincájának köszönhetően.
Attól, hogy híres színészek, még szerethetik az állatokat, sőt! Sokan, még kamera elé is álltak háziállatukkal. Semmi kétség, a kedvencek közül a kutyák vannak az első helyen...
A világ legnagyobb kutyakiállítása visszatért NEC-be, Nagy Britanniába, Birminghambe. Csütörtöktől, március 5-től vasárnapig, március 8-ig lehet megcsodálni a világ legszebb kutyáit az interneten.
A macskák világában egyes cicák mintha arra születtek volna, hogy kényeztessék őket, mások a vidámságukkal gyűjtsék maguk köré rajongóikat. A Devon Rex cicának jutott mindkét előnyös vonásból.
A leírtak betegség tünetei (talán "hiánybetegség"). A pontos diagnózis kialakítására keressen fel egy állatorvost.
Mennyit mozog a kutya? Mennyit sétál? Mennyit fut? Most nem a kerti játékra gondolok! Mennyit foglalkoznak vele? A német juhász munkára termett! Rendkívüli a munka- és mozgásigénye. Ha nincs elég dolga, elunja magát. Egy unatkozó kutya pedig megpróbálja felhívni magára a figyelmet. Javaslat: amikor a kutya a háztetőn vonyít vagy ugat, le kell loccsantani egy pohárnyi vízzel - majd rögtön elfordulni tőle és arrébb menni. Ennek célja, hogy kizökkentse a kutyát a viselkedésből, meglepődjön és abbahagyja, amit csinált. Ha újra rákezd, ismét le kell loccsantani és ismét - nagyon fontos - el kell fordulni és elmenni onnan. Ha ilyenkor a gazda után szalad a kutya, semmi baj, hiszen abbahagyta a vonyítást-ugatást. De fontos: nem szabad ilyenkor azonnal megsimogatni. Várni kell pár percet,majd magunkhoz hívni és amikor odajön és ránk figyel, akkor megsimogatni, ezzel megdicsérni. A dörgéstől való félelméről kicsit időigényes (hosszasabb) következetes terápiával le lehet szoktatni. Nagyon sikeresek és tartósak ezek a viselkedésterápiák - egy kis energiabefektetéssel hosszú évekre megkönnyítik a kutya és a gazdi dolgát. Amennyiben ehhez további segítségre van, telefonszám a szerkesztőségben elkérhető. (info@haziallat.hu)
Az állatok is szépen alkalmazkodnak a változott helyzethez és megtanulnak a beteg lábbal élni, de hátrányt mindenképpen jelenthet a szabadban. Valószínűleg több veszélynek is ki van téve egy ilyen süni és a táplálékszerzés is mehet nehezebben ez a gyógyulás mértékétől is függ. Látatlanban nehéz biztosat mondani. Giliszta helyett lisztkukacot és gyászbogárlárvát kell neki adni azt nagyon szereti. Mindenképpen a szabadba lenne a helye ez így van, azonban keresni kellene egy másik állatorvost aki megnézni azt a lábat mi a helyzet vele. Esetleg felkeresni az állatkertet ahol van hozzá értő, és ha nem is lehet vissza engedni a fajtársaival élhetne. Azt javaslom ezt minél előbb meg kellene tenni, a téli álom előtt.
A kutyát mielőbb el kell vinni egy epilepsziavizsgálatra és egy általános orvosi kivizsgálásra (fogakat is ellenőrizni). Ha minden fenti vizsgálat eredménye negatív, végig kell gondolni, hogy volt-e a családban bármilyen változás az elmúlt időszakban, közvetlenül azelőtt, hogy a kutya viselkedése megváltozott? Például: haláleset, új kutya, új gyerek, új szomszéd, költözés, betegség vagy hasonló? Ha volt, mi történt konkrétan? Ezen információk birtokában tudok pontosabb segítséget nyújtani.
igen, de csak mértékkel