1706. Rövidszőrű Kurílai Bobtail macska
A Kuríliai Bobtail macska fajta 100-150 évvel ezelőtt jelent meg az Oroszország és Japán közötti vulkáni szigetcsoporton, a Kuril-szigeteken.
A Kuríliai Bobtail macska fajta 100-150 évvel ezelőtt jelent meg az Oroszország és Japán közötti vulkáni szigetcsoporton, a Kuril-szigeteken.
A kutyák, annak ellenére, hogy háziállatok, előre nem látható lények maradtak. Ha nem részesülnek idomításban, az annyira szeretett négylábú bármikor megtámadhatja gazdiját és úgy viselkedik, mint egy vadállat.
A yorkie, a törpe schnauzer vagy a chihuahua búcsút inthet a világ legkisebb kutyája címnek. Scooter, egy bichon ugyanis messze alulmúlta őket... Scooter a világ legkisebb kutyája?
Nem csak a fotómodellek gyötrődnek azért, hogy formában tartsák magukat, de a kutyák is. Többnyire azok a kutyafajok vannak örök koplalásra ítélve, akik a kutyakiállításokon látunk hetykén sétálni végig a zöld szőnyegen.
Ahogy az embereknek, úgy a fázós állatoknak is szükségük van ruhákra. Ha kistestű, rövid szőrű kutyánk borzong a csípős tavaszi reggeleken, ne szégyelljünk ruhát húzni rá!
A kézzel nevelt madaraknál rendszeresen előfordulnak ilyen "tünetek". Mivel nem kapják meg azt a típusú nevelést, amit a valódi szüleiktől, így az embert fajtársukként kezelik. Ez idáig jól is hangzik, mert a kézzelnevelés egyik célja is ez. Viszont a madárka, minél idősebb, annál inkább ösztönösen igyekszik a fajtársak közti rangsorban minél feljebb kerülni. Szerencsés esetben egy, ritkábban több családtagot is elfogad, mint leendő párt, vagy magasabb rendű családtagot. Hogy milyen viselkedés várható egy-egy madártól, az részben fajtól, de egyéniségtől is függ. Szeretetteljes, de határozott és következetes neveléssel egy, még nem ivarérett nagypapagájjal esetleg még meglehet értetni, hogy agresszív viselkedése számára kellemetlen következményekkel jár. Ilyen az elmaradó csemegék, vagy társaság hiánya, ami a szocializációs kapcsolatokra érzékeny papagájokra általában hatással van. Csak megjegyzem, lehet, hogy egy szülők által nevelt madárfióka megszelídítése, bizalmának elnyerése nem könnyű feladat, de általában megbízhatóbb, megfelelő identitás tudatú, mint mesterségesen nevelt társai. A kézzelnevelt fióka még olyan, mint egy csecsemő, mindenkihez kedves, de hogy ez a tulajdonság idősebb korára is megmaradjon, legalább annyi empátia és szakértelem kell, mint a szelídítéshez és többször lesz sikertelen a végeredmény. A fejlettebb nyugati civilizációban számos menhely található az ilyen madarak számára, de ebben az országban sajnos inkább csak a kupecek, vagy madártartásra kevésbé alkalmas emberek csapnak le az olcsón, vagy ingyen elvihető madárra. Minderre gondolni kell, mielőtt madarat vásárolnánk. Jó tanácsokat kaphat pl. az Index fórumok közül a "Papagájok minden mennyiségben" fórum törzsgárdájától(néha kicsit szigorúak, de nem kell megsértődni), akik számos ilyen problémával találkoznak és a sikeres megoldáshoz számos út vezethet. Remélem Ön is megtalálja.
Kutyáknál a párzás és a kölykezés körüli folyamatok nem olyan magától értetődő módon történnek, ahogy azt sokan elképzelik. Teljesen egészséges szukánál is tapasztalunk olyat, hogy "nem áll meg a kannak". Amennyiben tenyésztői szándékuk nem komoly, a mihamarabbi ivartalanítását javasolnám a szukának, mert ezzel pozitívan befolyásolhatjuk időskori egészségüket. Üdvözlettel, dr. Puskás Gábor
Sajnos a leírásból nem derül ki hogy most is a szokásos injekciót kapta-e a kutya a korábbi adagban vagy esetleg mást, vagy a szokásosat de más adagban. Erről csak a kezelő állatorvs tud felvilágosítást adni,és nincs az a szakértő aki kitalálja hogy mit és mennyit kapott.Márpedig enélkül az sem mondható meg hogy lehet-e az adott gyógyszernek a beadott mennyiségben ilyen /mellék/hatása.
Azonnal vigye állatorvoshoz!!!
Kedves gazdi! Érdemes lenne megmutatni állatorvosnak, így látatlanban sajnos nem lehet semmit mondani. üdv