1726. Amikor a kutyának fáj a mozgás: a csont artritisz tünetei és kezelése
A kutyák csont artritisze lassan terjedő betegség, melynek következtében a porcok elgyengülnek, a mozgás nehézkessé, fájdalmassá válik.
A kutyák csont artritisze lassan terjedő betegség, melynek következtében a porcok elgyengülnek, a mozgás nehézkessé, fájdalmassá válik.
Mire figyeljünk, hogy biztosan megfelelő szoba kennelt válasszunk?
Az utóbbi 2 évben az állattartók száma exponenciálisan megnövekedett. Míg egyesek teljes lelküket beleadják az állatok gondozásába, mások szép kis pénzösszegekhez jutnak az illegális állatkereskedelemmel.
A tengelici menhely bezárása miatt sürgőssé vált a még bennlévő kutyák elhelyezése. Jelenleg kb. 90 kutya várja megmentőjét a menhelyen. A ki nem vitt kutyák nagy eséllyel el lesznek altatva a helyi önkormányzat eljárásában.
Mi, a ZZ-sek, a Magyarországon élő összes állat, de főként a kutyák és macskák helyzetének jobbításán dolgozunk. Mentünk és örökbe is adunk, és tudjuk, hogy ezeknek az állatoknak az életet adtuk. Azonban ennél többet szeretnénk, azt hogy amelyik megszületett, annak mind jusson esély, szerető gazdi.
Gyógyszeres kezelés és oltás után is kell a vitamin-bélflóra regeneráló is. Szerintem védőoltást adni legyengült beteg szervezetnek adni veszélyes.N ekem ez már okozott betegség felfokozást és elhullást. A megelőzés szerintem nagyon fontos.
A kutyák általában 4-6 hónapos korukra szobatisztává nevelhetők, - tehát nincs semmi elkésve. A gyakori kivitel segíthet, de azért nem árt egy állatorvosi ellenőrzés, mert ez kölyökkutyánál is túl gyakori vizelés. Az kutya saját illatmintájával is kinti természetes környezetben próbálkozzon és naponta 5-7 alkalommal vigye ki, füves, más kutyák által kevésbé látogatott területre. Póráz nélküli szabad játékot, evést/ivást követően előbb-utóbb eredményt fog elérni. A szobatisztaságra szoktatás szabályairól itt olvashat még: Szobatisztaságra a kiskutyát is nevelni kell Milyen gyakran vigyem ki a kutyát szobatisztaságra nevelés közben? Hiába ütöm a kis yorkie kutyusom, nem hajlandó az udvaron "kimenni" Hogyan szoktassam rá 3 hónapos yorkshire terrieremet a szobatisztaságra?
A bőr megbetegedésének sok oka lehet. Lehet fertőző (pl. rüh atka), és lehet valamilyen belgyógyászati ok (pl hormonzavar), és még számtalan megbetegedés. De sokszor találkozhatunk a bőr gombás elváltozásával is. Ilyenkor a szőr foltokban töredezik, illetve hullik ki. Ez a szőrhiányos terület pikkelyszerűen hámlik, és esetenként viszket. A vakarózás miatt másodlagosan gennyes bőrgyulladás is kialakulhat. Kezelésként a szőrhiányos bőrfelület gombaölő szerrel való ecsetelését végezhetjük el. Mivel az atka és a gombafertőzés tünetei hasonlóak, teljes biztonsággal csak laboratóriumi vizsgálattal lehet elkülöníteni azokat. Ennek megállapítására állatorvosi vizsgálatra, kivizsgálásra van szükség. Javaslom minél hamarabb keresse fel állatorvosát!
Nehéz látatlanban megmondani, hogy mi okozhatta a fehér, nyálkás réteget a teknős akváriumában. Legtöbbször ürítés után szokott ilyen kialakulni, különösen ha vízszűrő sincs az akváriumban. A citromlé egyébként nem káros a teknős egészségére (főleg ha természetes, és nem sűrítményből készült).
Kedves kérdező! Ha ennyi ideje nem sikerült pontos diagnózishoz jutni, a problémát végleg megszüntetni, miből gondolja, hogy bármelyik itt válaszoló állatorvos látatlanban, vizsgálatok nélkül bármit is tudna mondani? Én biztosan nem vállalkozom ilyesmire! Véleményt mondani, a kérdéseit megválaszolni csak tisztességesen elvégzett alapos vizsgálatok után lehet. Már csak azért is, mert a véleményéért felelősséggel tartozik majd az is, aki azt kiadta, kimondta.