1726. Amikor a kutyának fáj a mozgás: a csont artritisz tünetei és kezelése
A kutyák csont artritisze lassan terjedő betegség, melynek következtében a porcok elgyengülnek, a mozgás nehézkessé, fájdalmassá válik.
A kutyák csont artritisze lassan terjedő betegség, melynek következtében a porcok elgyengülnek, a mozgás nehézkessé, fájdalmassá válik.
Mire figyeljünk, hogy biztosan megfelelő szoba kennelt válasszunk?
Az utóbbi 2 évben az állattartók száma exponenciálisan megnövekedett. Míg egyesek teljes lelküket beleadják az állatok gondozásába, mások szép kis pénzösszegekhez jutnak az illegális állatkereskedelemmel.
A tengelici menhely bezárása miatt sürgőssé vált a még bennlévő kutyák elhelyezése. Jelenleg kb. 90 kutya várja megmentőjét a menhelyen. A ki nem vitt kutyák nagy eséllyel el lesznek altatva a helyi önkormányzat eljárásában.
Mi, a ZZ-sek, a Magyarországon élő összes állat, de főként a kutyák és macskák helyzetének jobbításán dolgozunk. Mentünk és örökbe is adunk, és tudjuk, hogy ezeknek az állatoknak az életet adtuk. Azonban ennél többet szeretnénk, azt hogy amelyik megszületett, annak mind jusson esély, szerető gazdi.
A cica jelzett labor értékei azt jelzik, hogy a veséi már nem a régiek. (Ez egyébként szinte minden macskára jellemző lesz egy idő után.) A veséket azzal lehet kímélni, ha kicsit kevesebb húsfélét ad a cicának. A vesekímélő diétás táp ilyen, csak itt nem Önnek kell kigondolnia, hogy mit és hogyan, hanem ezt megtették a szakemberek. A kérdezett gyógyszer inkább már a súlyosabb állapotban lévő (már veseelégtelenségben szenvedő) cicáknak javasolt, én most még nem erőltetném, ha nem akarja megenni. Ha a diétás tápot szívesen megeszi, egye ezt. Már ezzel is sokat tesz azért, hogy lassuljon a rosszabbodás tempója.
Őszintén szólva én sem látom be a phenylbutazon kenőcs szükségességét. Megijedni azért nem kell mert bőrön keresztül nem szívódik fel olyan nagy mennyiség hogy súlyos mellékhatástól kellene tartani.
Kedves Gazdi! A fogak maguktól vissza fognak nőni mivel folyamatosan nőnek, 3-4 nap múlva már látszik az új. De két dolog nagyon fontos: a tengerimalacot nem szabad éheztetni és koplaltatni, ezért nagyon apróra vágott zöldséget, répát, almát, finom puha zöld szénát kell neki addig adni, amíg szépen ki nem nőtt az új fog. Illetve a malacka túl fiatal még a fogproblémákhoz, ezért azt mondanám, a mostani tápja, táplálása nagyon valószínűleg vitaminhiányos. Mindenképp az eset után új tápra kellene átállni. A táp nem tartalmazhat magkeveréket, mert a malacok fűevők (se szotyi, se kukorica nem lehet benne, mert attól is kitörhet a foga, vagy vakbélgyulladást okozhat), általában a Vesele laga gyártó Cavia nature és Cavia complete tápját szoktam javasolni, ebből 750g 1 kg elég egy hónapra egy malacnak. Az egyetlen "magféle", amit most ajánlanék a kopasz malacnak, az a boltban kapható natúr zabpehely (kb 300 Ft fél kg), mivel fehérjét és E-vitaminokat tartalmaz, segít a bőrének és a fogaknak, ebből naponta egy evőkanállal lehet a malactáphoz szórni plusz vitaminforrásnak. Nagy Nóra tengerimalac-tenyésztő
A pontos diagnózishoz keressen fel egy állatorvost. Mivel valószínűleg gyógyszeres kezelésre van a madárnak szüksége, ezeket állatorvos írhatja fel a diagnózis után.
A tüneteket többféle betegség okozhatja (bélgyulladástól babesiosison át akár daganat is), úgyhogy azt javasolnám vigye el állatorvos kollégához.