1741. A leguán megérett a tojásrakásra
Leguánunk felnőtt. Két teljes éven át türelemmel gondoztuk, és most nagy örömmel látjuk munkánk gyümölcsét – egy egészséges, erős kifejlett állatot. Még néhány hónap, és hüllőnk képessé válik az utódnemzésre.
Leguánunk felnőtt. Két teljes éven át türelemmel gondoztuk, és most nagy örömmel látjuk munkánk gyümölcsét – egy egészséges, erős kifejlett állatot. Még néhány hónap, és hüllőnk képessé válik az utódnemzésre.
A leguánok tenyésztése nem annyira nehéz, viszont helyigényes. A szaporodó pár számára 3 m2-es, mintegy 2 m magas ketrecet kell felállítani, ahová faágakat és a fészekodút helyezzük el.
Az óriás madagaszkári sziszegő csótány (Gromphadorrhina portentosa) ismert és népszerű házikedvenc. Nevét a territóriumát és párját védő hím különös, sziszegő hangjáról kapta.
A hüllőket nem tartjuk túl eszes élőlényeknek, hiszen agyuk annyira kis helyet foglal el, hogy esetükben gondolkodási folyamatokról szó sem lehet. Vagy tévedünk?
Egy drótszőrű foxterrier kennel tulajdonosának már van némi tapasztalata abban, hogyan kell elsősegélyt nyújtani egy kígyó marta kutyáknak. Lássuk, mit szeretne megosztani velünk!
Kedves Orsi! Tulajdonképpen az állatoknak is koszolódik, használódik a foguk életük során akárcsak az embereknek. Az, hogy mennyire gyorsan indul meg a folyamat, az egyedi, és igen sok tényezőtől függ (faj függő, fajtafüggő, egyéb betegségektől befolyásolt stb). Bővebben erről itt olvashat > http://exopet.hu/allatgyogyaszati/centrum/20110904-egeszseges-fogak-egeszsegesebb-kedvencek A nyugalom érdekében esetleg érdemes felkeresni egy állatorvost, aki megfelelően áll ehhez a kérdéshez, átnézi a szájüreget, és szükség esetén megnyugtatja Önt, hogy nincsen probléma... A megelőzés érdekében és a szinten tartás végett érdemes hetente pár alkalommal állatoknak készült fogkrém alkalmazása... Üdv-Éva
A kutya lábremegése hátterében lehet ugyan neurológia probléma, de ez ebben a korban már ritkán elsődleges. A lábremegést nem az estéhez, inkább az etetéshez kapcsolva kellene megfigyelni. Amennyiben rendszeresen az etetést követően jelentkezik a "rosszullét", érdemes a vérnyomást ellenőrizni (emelkedését leggyakrabban idült veselégtelenség okozhatja). A magas vérnyomás eredményezheti olyan erek (shöntök) megnyílását a májban, vagy a májat ellátó erek között, amelyek régóta megvannak ugyan (fejlődési rendellenességként), de eddig nem okoztak tüneteket. A máj és a vese működészavarán kívül felvetődhetnek kardiológiai problémák, amennyiben a tünetek valamilyen hirtelen mozgás, ugrálás után (például a gazdi hazaérkezése) jelentkeznek. Kálium, nátrium, kálcium, magnézium, szelén, B-vitaminok abszolut vagy relatív hiánya is okozhat hasonló tüneteket. A nyakcsigolyák tájékán, amely az első végtagokat ellátó idegek kilépési helye, keletkező szűkület az idegekre gyakorolt nyomás révén okozhat hasonló tüneteket. A fertőző betegségek közül a Lyme kórt is érdemes kizárni, amely vérvizsgálattal lehetséges.Amennyiben az összes vizsgálat negatív eredményre vezet, akkor a vizsgálatokat az epilepszia irányába is érdemes kiterjeszteni. Ugyanis nem minden görcsroham epilepszia, és nem minden epilepszia jár görcsrohamokkal. Minthogy az ilyen, ritkán jelentkező tüneteket az állat rendszerint a vizsgálat alkalmával nem produkálja, érdemes egy ilyen "rohamot" videóra vagy mobiltelefonra rögzíteni, lehetőleg az elejétől a végéig. Ezenkívül célszerű egy naplót vezetni abból a célból, hogy az esetleges összefüggések könnyebben (és olcsóbban) feltárhatók legyenek. Ebben rögzíteni a roham előtti körülményeket (étkezés, megérkezés, mozgás...), a roham lezajlásárt (melyik végtagon kezdődött, hogyan terjedt, melyik oldalára feküdt az állat, volt-e nyálzás, vizelet, bélsár ürítés, láthatók voltak-e szemtünetek, szívverés, légzés szaporább-e, vagy éppen kimaradt, ájulás, eszméletvesztés történt-e, mennyi idő alatt csillapodott, és a roham után hogyan viselkedett az állat (megnövekedett étvágy, szomjúság, zaklatott rohangálás, helykeresés) és mennyi ideig.A vizsgálatokat persze célszerű mielőbb elkezdeni.Tisztelettel: dr. Keleti Zoltán - Állategészségház, Vértesszőlős
Kérdésére nehéz válaszolni! Bármire számíthat, mert bármi történhet. A babéziózis általánosságban is rendkívül kiszámíthatatlan betegség, egy lép nélküli állatban ez a kiszámíthatatlanság még tovább fokozódik. Sok függ attól, mit mutatnak a kontroll véreredmények. Részletesen beszélje meg a kezelőorvossal a kutya állapotát és a várható kilátásokat.
A kacagó gerle könnyen megszelídíthető, még felnőtt korban is, ha elegendő türelmet és időt fordítasz rá. Fontos, hogy a madár minél többet lásson, hogy mindig gyengéden beszélj hozzá és finomságokat adj neki a tenyeredből, így pár héten belül már eléggé megbízik benned ahhoz, hogy megálljon az ujjadon. Ha a gerle a szárnyait a válla fölé emeli és hátrálni kezd, vonulj vissza és próbálkozz később. A rémült gerlék akkora erővel csapódnak a ketrec rácsainak, hogy akár meg is sérülhetnek. Ha sarokba szorítják, a rémült galamb a szárnyaival védekezik, legtöbbször nem harap vagy csíp.
Meg lehet próbálni otthon Sedalin mite A.U.V. tablettával lenyugtatva levágni a csomókat. Ha ez nem sikerül, vigye állatorvoshoz, ők kicsit elaltatják ket és nyírógéppel megszabadítják a filcszerűen összeállt szőrtől.