1741. A leguán megérett a tojásrakásra
Leguánunk felnőtt. Két teljes éven át türelemmel gondoztuk, és most nagy örömmel látjuk munkánk gyümölcsét – egy egészséges, erős kifejlett állatot. Még néhány hónap, és hüllőnk képessé válik az utódnemzésre.
Leguánunk felnőtt. Két teljes éven át türelemmel gondoztuk, és most nagy örömmel látjuk munkánk gyümölcsét – egy egészséges, erős kifejlett állatot. Még néhány hónap, és hüllőnk képessé válik az utódnemzésre.
A leguánok tenyésztése nem annyira nehéz, viszont helyigényes. A szaporodó pár számára 3 m2-es, mintegy 2 m magas ketrecet kell felállítani, ahová faágakat és a fészekodút helyezzük el.
Az óriás madagaszkári sziszegő csótány (Gromphadorrhina portentosa) ismert és népszerű házikedvenc. Nevét a territóriumát és párját védő hím különös, sziszegő hangjáról kapta.
A hüllőket nem tartjuk túl eszes élőlényeknek, hiszen agyuk annyira kis helyet foglal el, hogy esetükben gondolkodási folyamatokról szó sem lehet. Vagy tévedünk?
Egy drótszőrű foxterrier kennel tulajdonosának már van némi tapasztalata abban, hogyan kell elsősegélyt nyújtani egy kígyó marta kutyáknak. Lássuk, mit szeretne megosztani velünk!
Üdv! Az ékszerteknősök esetében olyan 30-40 évvel jó tartási körülmények között bizton lehet számolni.. Az ivarok között jelentős különbség hogy a nőstény nagyobbra nő, farka rövidebb első lábain karmai normális méretűek maradnak, míg a himek farka jelentősebben hosszabb és karmai is megnőhetnek akár 2-3 cm-re is. A méretek a nőstények esetében olyan 30-40 cm-es páncélhosszt jelent kb. Üdv-Éva
Ha egy kutyának nincs törzskönyve, nem minősíthető fajtatiszta kutyának, mert nem tudod igazolni, hogy valóban, több generációra visszamenően fajtatiszta kutyák voltak-e rokonai. Ha pedig úgy kérdezed, hogy a kan (apa) fajtatiszta volt-e, azt csak egy jó szemű, tapasztalt ember tudja megállapítani. Esetleg tegyél ide képeket, talán meg tudnám Neked mondani. De a legjobb, ha egy német juhászkutya tenéysztőhöz fordulsz. Ajánlott oltási program kutyáknak: Alapimmunizálás: minden kutyának ajánlott védőoltások.7-8 hetes korban Parvovírusos bélgyulladás elleni oltás.9-10 hetes korban kutya kombinált oltás. (kutya parvovírus, szopornyica, kennelköhögés, fertőző májgyulladás, leptospirózis).11-12 hetes korban Parvovírusos bélgyulladás elleni oltás.13-14 hetes korban kutya kombinált oltás.15-16 hetes korban veszettség elleni oltás.6 hónapon belül veszettség elleni oltás ismétlése.Ajánlott parazita ellenes kezelések:Belső élősködök elleni kezelések:2-12 hetes korig a kölyköket kéthetente,majd háromhavonta ajánlott széles hatásspektrumú féregtelenítő készítménnyel kezelni.Külső élősködök elleni kezelések:A jó minőségű bolha- és kullancsnyakörvek kb. 6-7 hónapig nyújtanak védelmet. (Kiltix, Scalibor)
Kedves Éva! A hiposzenzitizáció, a kezelő oldatsor után élete végéig fenntartandó, mert az immunrendszer különben "elfelejti", hogy ne reagálja túl az adott allergénekre! Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc www.vetlabor.hu
A kérdésre csak egy vizsgálat után lehetne választ adni. A köhögés, duzzadt has, elhízás sajnos nem olyan tünet a kutyánál, amit csak úgy otthon kellene/lehetne kezelni.
Kedves Gazdi! Kétféle homeopátiás készítményt javaslok: HOMEOGENE és CORYZALIA tabl., melyek a legtöbb patikában kaphatók, - a következő adagolásban: Minden nap frissen oldjon fel mindkét tablettából külön-külön 1/2 - 1/2 dl vízben egy-egy tablettát, és ezen oldatokból mindegyik kutyusnak adjon a szájába műanyag kiskanállal vagy fecskendővel napi 3x 1-2ml-nyit felváltva mindkét oldatból, - a tünetek javulásáig. Mielőbbi jobbulást kívánok kedvenceinek: Dr. Kopócsi Andrea