1741. A leguán megérett a tojásrakásra
Leguánunk felnőtt. Két teljes éven át türelemmel gondoztuk, és most nagy örömmel látjuk munkánk gyümölcsét – egy egészséges, erős kifejlett állatot. Még néhány hónap, és hüllőnk képessé válik az utódnemzésre.
Leguánunk felnőtt. Két teljes éven át türelemmel gondoztuk, és most nagy örömmel látjuk munkánk gyümölcsét – egy egészséges, erős kifejlett állatot. Még néhány hónap, és hüllőnk képessé válik az utódnemzésre.
A leguánok tenyésztése nem annyira nehéz, viszont helyigényes. A szaporodó pár számára 3 m2-es, mintegy 2 m magas ketrecet kell felállítani, ahová faágakat és a fészekodút helyezzük el.
Az óriás madagaszkári sziszegő csótány (Gromphadorrhina portentosa) ismert és népszerű házikedvenc. Nevét a territóriumát és párját védő hím különös, sziszegő hangjáról kapta.
A hüllőket nem tartjuk túl eszes élőlényeknek, hiszen agyuk annyira kis helyet foglal el, hogy esetükben gondolkodási folyamatokról szó sem lehet. Vagy tévedünk?
Egy drótszőrű foxterrier kennel tulajdonosának már van némi tapasztalata abban, hogyan kell elsősegélyt nyújtani egy kígyó marta kutyáknak. Lássuk, mit szeretne megosztani velünk!
Igen sajnos ilyen előfordul. A bénulás is egyre gyakoribb tünet a nyusziknál- szerintem ez már a tenyésztés egyik hátulütője lehet.:( a szemét valóban megszúrhatta valami- a szénában is vannak olyan erősebb szálak amik okozhatnak ilyet. Sajnos sok esetben nem lehet sok mindent tanácsolni. Én kamillateát adnék neki a csepp helyett. Kis vattával mosogassad a szemét. Az fertőtlenít. És elvileg magától el kéne tűnnie ennek a pirosságnak. Az is lehet hogy magától a csepptől piros már, hogy irritálja a szemet. A természetes dolgok sokszor többet segítenek... Hogyan kell játszani a nyuszival ketrecen kívül? Tippek a nyúlápolásához
Az emlődaganatok hormonfüggőek, ami azt jelenti, hogy minden lezajlott tüzelés növeszt valamennyit a meglévő daganatok méretein, és azokon is, amelyek már régebben meg vannak, csak még nem látszanak, nem érezhetők. Így, a most esedékes tüzelés előtt elvégzett műtéttel ezt meg lehetne előzni. (Nem tudom, esett-e szó róla az állatorvossal, de a probléma megoldásának része az is, hogy nem csak a daganatokat kellene eltávolítani, hanem a kutyát is jó lenne egyben ivartalanítani, mert e nélkül a következő tüzelés után újra jó eséllyel elindulnak fejlődésnek újabb emlődaganatok.) Ilyen megközelítésből én is inkább még most operáltatnám meg, és nem várnám meg az esedékes tüzelést. Egy jó állatorvosnak manapság már nem okozhat gondot a műtét során a közelgő tüzelés sem. Hogyan ápoljuk emlődaganatos kedvencünket?
Általában nyulaknak kifejezetten kevés készítmény van a piacon, ha mégis akkor is nagytestű nyulaknak amiket telepeken tenyésztenek. Általában ezeket súly alapján kell adagolni a nyuszinak mert a nagytestűeknek más mennyiség kell. De legtöbbször az emlősöknek való készítményt szokták felírni a nyusziknak is és jó hatással lehet is használni őket...
Ha a viselkedése nem mutat változást, nem vakarja vagy rázza a fejét akkor valószínűleg nincs nagy baj. Érdemes lenne azért megpróbálni óvatosan kimosni pl, fecskendővel vagy szobai növény spriccelővel mert ha tényleg homokszem akkor megkarcolhatja a szemét. Szakállas agáma - bemutatjuk a rettenetes hüllőt izgalmi állapotban Agáma a terráriumban - a szakállas agáma tartása és gondozása
Külön kell fejni minden kecskét, kiderül akkor melyik a problémás. Tesztelni kell a tejüket van-e gyulladásos folyamat, illetve mitől. A kezelést utána lehet eldönteni.