1741. A leguán megérett a tojásrakásra
Leguánunk felnőtt. Két teljes éven át türelemmel gondoztuk, és most nagy örömmel látjuk munkánk gyümölcsét – egy egészséges, erős kifejlett állatot. Még néhány hónap, és hüllőnk képessé válik az utódnemzésre.
Leguánunk felnőtt. Két teljes éven át türelemmel gondoztuk, és most nagy örömmel látjuk munkánk gyümölcsét – egy egészséges, erős kifejlett állatot. Még néhány hónap, és hüllőnk képessé válik az utódnemzésre.
A leguánok tenyésztése nem annyira nehéz, viszont helyigényes. A szaporodó pár számára 3 m2-es, mintegy 2 m magas ketrecet kell felállítani, ahová faágakat és a fészekodút helyezzük el.
Az óriás madagaszkári sziszegő csótány (Gromphadorrhina portentosa) ismert és népszerű házikedvenc. Nevét a territóriumát és párját védő hím különös, sziszegő hangjáról kapta.
A hüllőket nem tartjuk túl eszes élőlényeknek, hiszen agyuk annyira kis helyet foglal el, hogy esetükben gondolkodási folyamatokról szó sem lehet. Vagy tévedünk?
Egy drótszőrű foxterrier kennel tulajdonosának már van némi tapasztalata abban, hogyan kell elsősegélyt nyújtani egy kígyó marta kutyáknak. Lássuk, mit szeretne megosztani velünk!
Kedves Ágnes! A fehér foltok valószínüsíthetően vitaminhiány, de nem lehet Teljesen egyértelműen kijelenteni, nem 100%-ig teljesen tisztázott de valószínű! A teknőst sós vízbe kell fürdetni 1:100-as oldatban. A fehér foltokat patikai alkohollal ecsetelje le. Ezeken kívül jobban kell vitaminozni és javaslom egy nagyobb vitamin-injekció beadását illetve egy nagyobb dózisban D3-vitamint adni neki. Vitaminhiányos teknős
Üdvözlöm! Sajnos nem minden esetben viselkednek egyformán a papagájok, így recept nincs rá, hogy hogyan lehet kiszoktatni. Az lenne számára a megfelelő, ha minél nagyobb mozgás teret használ, repked. Kintre meg lehet próbálni esetleg fürtös kölest felakasztani az ajtajához, vagy almaszeletkét, illetve ott beszélgetni hozzá nyitott ajtónál, hátha valamilyen inger eléri nála azt, hogy felbátorodjon és elhagyja a megszokott lakhelyét. A nagyobb papagájoknál rendszeresen tapasztalható, hogy a kalitkás és szobai tartásból eredően eleinte nem használják ki a nekik felkínált teret, azaz pl. a külső és belső röpdét, de egy idő után azért felfedezik a lehetőségeiket. Érdemes tovább próbálkozni az óvatos kivevéssel, de ha túl nagy stressz éri, akkor az eddigi helyét is veszélyesnek fogja érezni. Sok sikert és örömöt a madártartáshoz és bízom benne, hogy előbb-utóbb rászánja magát a kis papagáj, hogy felfedezze a kalitkán kívüli világot. Ráczné Csóti Tímea Hobbiállat- tenyésztő Papagájok: gondozási 1x1 Rács mögött, avagy hogyan ne tartsunk otthon hullámos papagájt!
A sípoló légzést a légutak szűkülete okozza, ami lehet átmeneti vagy tartós. Itt nyilván csak átmeneti szűkület van, de hogy hol, azt innen a távolból nem tudom megmondani. Ha a pontos helyére kíváncsi akkor vigye el állatorvoshoz. Ha egyébként nem okoz általános tüneteket akkor ez nem feltétlenül szükséges. Macska sípolva veszi a levegőt...
Ha nem szeretné tenyészteni akkor mindenképpen javasolt az ivartalanítás a később esetleg előforduló méhgyulladás vagy emlődaganat kialakulásának megelőzése miatt. Olvass tovább! Az ivartalanított kutyák tovább élnek A kutya ivartalanítása: mikor, és miért kell túlesni rajta?
Vagy fél valamitől vagy tüzelő szukák érez. Ha nem szűnik ez a probléma,azért vizsgáltassa meg állatorvossal!