1741. A leguán megérett a tojásrakásra
Leguánunk felnőtt. Két teljes éven át türelemmel gondoztuk, és most nagy örömmel látjuk munkánk gyümölcsét – egy egészséges, erős kifejlett állatot. Még néhány hónap, és hüllőnk képessé válik az utódnemzésre.
Leguánunk felnőtt. Két teljes éven át türelemmel gondoztuk, és most nagy örömmel látjuk munkánk gyümölcsét – egy egészséges, erős kifejlett állatot. Még néhány hónap, és hüllőnk képessé válik az utódnemzésre.
A leguánok tenyésztése nem annyira nehéz, viszont helyigényes. A szaporodó pár számára 3 m2-es, mintegy 2 m magas ketrecet kell felállítani, ahová faágakat és a fészekodút helyezzük el.
Az óriás madagaszkári sziszegő csótány (Gromphadorrhina portentosa) ismert és népszerű házikedvenc. Nevét a territóriumát és párját védő hím különös, sziszegő hangjáról kapta.
A hüllőket nem tartjuk túl eszes élőlényeknek, hiszen agyuk annyira kis helyet foglal el, hogy esetükben gondolkodási folyamatokról szó sem lehet. Vagy tévedünk?
Egy drótszőrű foxterrier kennel tulajdonosának már van némi tapasztalata abban, hogyan kell elsősegélyt nyújtani egy kígyó marta kutyáknak. Lássuk, mit szeretne megosztani velünk!
Sok fajta betegség okozhat hasonló tüneteket (pl.: vese-, máj-, keringési-, gyulladás, fertőzés, daganat). Javaslom, vigye állatorvoshoz!
Üdvözlöm! A szemdagadást nem lehet elkapni, hanem valószínüleg A-vitamin hiány. Lehetséges, hogy alacsony hőmérsékleten van tartva! Az ideális 25-28 C. Javaslom, hogy a szemét kenje be Sulfoptim nevű kenőccsel és etesse változatosan! Ha nem tapasztal változást akkor keressen fel állatorvost, valószínüleg A-vitamin injekciót fog adni!
Tanácsos mielőbb állatorvoshoz vinni!
A papagájok többsége, mégha szelíd, akkor sem szereti, ha úgy fogják, meg, hogy a szárnyait leszorítják. Jobb módszer kézre, vagy egy botra felléptetni és azzal tenni a helyére. A faroktollak képződése egy-két héten belül már látható lesz. A nimfák elsősorban magevők, amiket különböző érettségben, illetve vízben puhítva, csíráztatva, vagy zöldeleségként is lehet etetni. Lágyeleséget inkább csak a költési időben vesznek fel, de 1-2 hetente eléjük lehet tenni kb. teáskanálnyi frissen készített keveréket. A gyümölcsök közül az almára kapnak rá a leggyorsabban, de teszteléssel, többször felkínálva más gyümölcsökre is rászoktathatók. A vitaminok egy részét mindenképp vitaminkészítmény formájában lehet csak a lakásban tartott madár szervezetébe juttatni. Ajánlhatók madarknak gyártott multivitaminok, illetve a jelen és az elkövetkező időszakban különösen nagy jelentősége lesz az "E" vitaminnak. Antioxidáns hatásával segít az esős időszakban aratott magvakban lévő gombák káros hatását csökkenteni.
Kedves Hana, fedeztetésről akkor beszélhetünk, ha a két kutya összeragad. Ilyenkor a kutyák "szétválaszthatatlanok" kb. 20 percig. Ha ez nem történt meg, egyáltalán nincs miért aggódnia.