1746. Hogyan szagtalanítsuk a macskaalmot?
Számtalan módszer létezik a macskák illemhelyének, alomtálcájának szagtalanítására.
Számtalan módszer létezik a macskák illemhelyének, alomtálcájának szagtalanítására.
Amikor beköszönt a nyári kánikula, amikor még a vékony pólóban is szenvedünk, akkor nyaláboljuk fel leguánunk, és irány a telek! Ezek ugyanis az állat sétáltatására legalkalmasabb napok.
A többi hüllőhöz hasonlóan időnként a leguán is levedli bőrét. A leguánok esetében a folyamat abban különbözik a többi hüllő, például a kígyók és gekkók vedlésétől, hogy nem egyszerre az egész testfelületen, hanem fokozatosan történik, és elég hosszú ideig tart.
A terráriumban tartott leguánokat három csoportra oszthatjuk: vadak, kezesek és szocializáltak. A vad leguán fogalma nem szorul magyarázatra: vadállat, mely teljesen kizárja életéből az emberrel való érintkezést.
Sokan elképednek a lakásban szabadon mászkáló leguán láttán. A szelíd hüllő nem zavar senkit, üde színfoltot varázsol jelenlétével otthonunkba.
A hasmenésnek számos oka lehet. Ha egy nap útán nem múlik el magától, javaslom vigye el állatorvosához, hogy segíthessen.
Valószínűleg a macskája ivarzik, ezért viselkedik így (macskáknál nem szímít, hogy testvérek). A probléma végleges megoldását az ivartalanítás jelenti. MIndegyik cicát ivartalanítani kellene.
A kutyák időnként hányhatnak különösebb betegség nélkül is. Ennek ellenére, hogyha Önt zavarja, és nem tartja elfogadhatónak ezt a magyarázatot, akkor egy alapos kivizsgálás (vérvétel, hasi RTG, esetleg kontrasztos sorozatfelvétel, hasi UH, eliminációs diéta, stb) segíthet kizárni a komolyabb okokat.
A kecskéknél általában hetekkel korábban kitelik a tőgy, idősebb kecskéknél fordulhat elő, hogy késik a laktáció. Számításba lehet venni azt is, hogy esetleg nem is vemhes csak szalmahasa van. Amennyiben mégis megellik és nincs tej, tejpótló tápszerrel is lehet nevelni a gidát
A minőségi száraz tápok hátoldalán található adagolási útmutató a legtöbb esetben jó alapnak szolgál, bátran követheti az ajánlásokat a gazdi. Ez alól csak olyan kutyák képeznek kivételt, akik fokozott fizikai igénybevételnek vannak kitéve. Ezeknél az egyedeknél nem biztos, hogy elengednő a táblázatban szereplő mennyiség. Az, hogy egy kutyus kéreget a gazditól, nem jelent önmagában semmit. Amíg a kutya nem sovány, jó általános fizikai állapotban van, addig nem kell emelni a táp mennyiségét. A hányás lehet akár csak azért is, mert érzékenyebb a gyomra. Ilyenkor meg lehet próbálni 1-2 napig rizses diétát tartani nála. Féreghajtást mindenképpen javasolnék. Ha a hányás nem szűnik ezekután sem, érdemes olyan tápra váltani, ami érzékeny emésztőrendszerű kutyáknak lett kifejlesztve.