1751. Készítsünk leguán fészket
A tojásrakáshoz készülődő nőstény leguán éjt-nappallá téve keresi a legalkalmasabb helyet utódjai számára. A vadonban vermeket ás, a terráriumban nekünk kell biztosítanunk az ideális feltételeket.
A tojásrakáshoz készülődő nőstény leguán éjt-nappallá téve keresi a legalkalmasabb helyet utódjai számára. A vadonban vermeket ás, a terráriumban nekünk kell biztosítanunk az ideális feltételeket.
A nem fertőző betegségek nem megfelelő környezeti tényezők hatására alakulnak ki. Az akváriumi halak számára ez tényező elsősorban maga a víz.
A legfontosabb és legnehezebb az akváriumi halak tenyésztésben az optimális életkörülmények megteremtése az akváriumban található összes vízi szervezet számára. Az optimális környezeti feltétel sok tényezőn alapul: a víz gáz-és só tartalma, hőmérséklete, a növények mennyisége és fajösszetétele, világítás, a tápanyag mennyisége, minősége és típusa, a halak száma, stb.
Az akváriumi halfajok többsége melegvízi. Tartásukhoz az optimális vízhőmérséklet 18-27°C között ingadozhat. Nem szabad elfelejteni azt sem, hogy a halak hidegvérű állatok, és a testhőmérsékletük megegyezik a külső környezet, vagyis a víz hőmérsékletével.
A legtöbb akváriumi hal nagy mennyiségű oldott oxigént igényel, melynek mennyisége a víz kémiai összetételének egyik legfontosabb mutatója. Az oldott oxigén tartalma a vízben elengedhetetlen úgy a halak, mint minden más élőlény, vízinövény számára.
Persze, hogy ehetnek, sőt nagyon fognak érte szeretni.:) Arra figyelj, hogy olyan füvet szedj, ami tiszta helyről származik, tehát nincs benne esetleg kutya ürülék stb. És persze az is fontos hogy a nyulak számára jó növényeket szedj.:) Nem kell nagyon kiszárítani- persze akár széna állagúra is száríthatod- de a lényeg, hogy ne tocsogjon a nedvességtől. Utána már mehet is nekik.:)
Tessék?!!! Azonnal másik állatorvost keresni és elvinni hozzá Üdv
Sajnos az elmondása alapján kutyájuknak sürgős állatorvosi segítségre van szüksége. Az tartós hányás, hasmenés, bágyadtság valószínűleg nem írható egy egyszerű gyomorrontás számlájára, és akár súlyos betegségek is szóba jöhetnek (pl: bélelzáródás, hasnyálmirigy gyulladás, veseelégtelenség, stb). Mindenképp vigyék állatorvoshoz!
A rövidszőrű fajtáknak minimum fűtött kutyaházra van szükségük, vagy legalább egy fedett melléképületben, pl. garázsban elhelyezett kutyaházra.
Kedves Veronika, a szaruhártya sérülése mindig súlyos beszámítás alá esik, mert a mélyre terjedőek a szaruhártya perforációját okozhatják ez pedig a látás elvesztését erdményezi. Ez idejében adott szakszerű kezeléssel megelőzhető de utólag már nem gyógyítható.Éppen ezért azt ajánlom hogy ne kísérletezgessen hanem minél előbb keressen fel egy szakembert.