1751. Készítsünk leguán fészket
A tojásrakáshoz készülődő nőstény leguán éjt-nappallá téve keresi a legalkalmasabb helyet utódjai számára. A vadonban vermeket ás, a terráriumban nekünk kell biztosítanunk az ideális feltételeket.
A tojásrakáshoz készülődő nőstény leguán éjt-nappallá téve keresi a legalkalmasabb helyet utódjai számára. A vadonban vermeket ás, a terráriumban nekünk kell biztosítanunk az ideális feltételeket.
A nem fertőző betegségek nem megfelelő környezeti tényezők hatására alakulnak ki. Az akváriumi halak számára ez tényező elsősorban maga a víz.
A legfontosabb és legnehezebb az akváriumi halak tenyésztésben az optimális életkörülmények megteremtése az akváriumban található összes vízi szervezet számára. Az optimális környezeti feltétel sok tényezőn alapul: a víz gáz-és só tartalma, hőmérséklete, a növények mennyisége és fajösszetétele, világítás, a tápanyag mennyisége, minősége és típusa, a halak száma, stb.
Az akváriumi halfajok többsége melegvízi. Tartásukhoz az optimális vízhőmérséklet 18-27°C között ingadozhat. Nem szabad elfelejteni azt sem, hogy a halak hidegvérű állatok, és a testhőmérsékletük megegyezik a külső környezet, vagyis a víz hőmérsékletével.
A legtöbb akváriumi hal nagy mennyiségű oldott oxigént igényel, melynek mennyisége a víz kémiai összetételének egyik legfontosabb mutatója. Az oldott oxigén tartalma a vízben elengedhetetlen úgy a halak, mint minden más élőlény, vízinövény számára.
Egy alapos állatorvosi vizsgálat biztosan nem árt meg! Ezzel együtt, a kullancsok által terjesztett fertőző betegségekközül a babéziózis már kijött volna. A másik betegség, a Lyme-kór viszont hónapok múlva okoz inkább észrevehető tüneteket. Egy injekció van, amit kérhet állatorvosától, hogy biztosan ne betegedjen meg babesiosisban a kiskutya. Kb. 2 hétig védi is a betegségtől, ha újabb fertőzött kullanccsal találkozna ez időszakban. Védőoltásként rendszeresen adni emiatt a rövid hatásidő miatt nincs értelme. Nagyon csíp, hányingert okoz, és esetenként duzzanat keletkezik a bőr alatt a beadás helyén.A betegség ellen azonban nagyon jó készítmény. A másik kullancs által terjesztett betegség a Lyme borreliosis. Ez ellen utólag már nem adható oltás, csak megelőzésre lehet kérni a vakcinázást.
Annak ellenére, hogy 10-12 hónapos kor előtt nem ajánlott párba állítani a hullámospapagájt, 8 hónapos kora körül már ivarképessé válik. Ha nincs egyéb "tünet", akkor a madárka a költési idény közeledtét jelzi a magok visszaöklendezésével.
Kedves Kérdező! Rossz hírem van, sajnos: a képen látható madárka gyönyörű kisfiú. Legalábbis erre vall az orrocskáján látható lilás árnyalat, ami az első képen nagyon jól kivehető. De azért szeresse - még ha tojáskákat nem is fog tojni soha! :-(( Üdvözlettel: Bukuli Ágnes - BABAGÁJ-BLOG
Kedves Janóka ! Miért akarja Ön megakadályozni, hogy hulljon a madárkájának a tolla? Nem írja, hogy milyen papagáj - de ha netán hullámos, akkor az teljesen normális dolog, hogy gyakorlatilag egész évben vedlik, hol jobban, hol kevésbé. Szerencsés esetben egyáltalán - de ez általában nem tart túl sokáig. Bizony, a hullámos gazfickók elengedhetetlen tartozéka a porszívó. :-)) Ha netán nem erről van szó, hanem a madár esetleg kopaszodik, akkor feltétlenül keressen fel vele madárspecialista állatorvost (egzotikus állatok szakorvosa) . Üdvözlettel: Bukuli Ágnes - BABAGÁJ-BLOG
NE akarja a 6-7 hetes kutyát a kinti létre szoktatni ! Majd szoktassa a 2-4 hónapos kutyát ! 8 hetes kortól, - az időarányos oltások meglétével, - normál higénikus és tiszta környezetben nyugodtan elkezdheti az első lépéseket a sátáltatás, szobatisztaságra szoktatás területén.