1751. Készítsünk leguán fészket
A tojásrakáshoz készülődő nőstény leguán éjt-nappallá téve keresi a legalkalmasabb helyet utódjai számára. A vadonban vermeket ás, a terráriumban nekünk kell biztosítanunk az ideális feltételeket.
A tojásrakáshoz készülődő nőstény leguán éjt-nappallá téve keresi a legalkalmasabb helyet utódjai számára. A vadonban vermeket ás, a terráriumban nekünk kell biztosítanunk az ideális feltételeket.
A nem fertőző betegségek nem megfelelő környezeti tényezők hatására alakulnak ki. Az akváriumi halak számára ez tényező elsősorban maga a víz.
A legfontosabb és legnehezebb az akváriumi halak tenyésztésben az optimális életkörülmények megteremtése az akváriumban található összes vízi szervezet számára. Az optimális környezeti feltétel sok tényezőn alapul: a víz gáz-és só tartalma, hőmérséklete, a növények mennyisége és fajösszetétele, világítás, a tápanyag mennyisége, minősége és típusa, a halak száma, stb.
Az akváriumi halfajok többsége melegvízi. Tartásukhoz az optimális vízhőmérséklet 18-27°C között ingadozhat. Nem szabad elfelejteni azt sem, hogy a halak hidegvérű állatok, és a testhőmérsékletük megegyezik a külső környezet, vagyis a víz hőmérsékletével.
A legtöbb akváriumi hal nagy mennyiségű oldott oxigént igényel, melynek mennyisége a víz kémiai összetételének egyik legfontosabb mutatója. Az oldott oxigén tartalma a vízben elengedhetetlen úgy a halak, mint minden más élőlény, vízinövény számára.
Az agapornis párok híresek összetartásukról, de ha tartósan elszakadnak egymástól, akár már néhány hét után is elfogadnak új párt.
Ebből csak úgy található kiút, hogy szisztematikus következetességgel teljesen az alapoktól újra elkezdi szakszerűen nevelni a jelenlegi elvárások, követelmények, életritmus szerint a cicust. Első körben azt javaslom, hogy szerezzen be egy jó szakkönyvet és az alapján formálja át a macska viselkedését, szokásrendjét. de néhány lehetőség, ami segíthet: • még egy alomtálca a lakás másik pontjára • rajtakapáskor erős hanggal vagy vízspricceléssel megzavarni
Valószínüleg NEM ivartalanított állatról van szó. Ez első hallásra emlődaganatnak tűnik, ami nem fog javulni műtét nélkül. Addig lehet kezelni bármilyen fertőtlenítő szerrel. Üdv
Kedves Zsuzsa! Lehet,hogy mindkét probléma fenn áll. Az enteritis és a bör megbetegedése. A tartós kínzó vakarózásnak több oka lehet,érdemes lenne börgyógyászati szakrendelést felkeresni, ahol börkaparék minta vétellel felállítható a diagnózis. Hasmenés kezelésére kövesse állatorvosa utasításait, csontot Ilyen korú kutyusnak már sose adjon. Dr.Puskás Gábor
Kedves Eszter! Remélhetőleg a hazatérés megoldja a problémákat, ugyanis stressz és környezet változás okozhatja a leírt tüneteket. dr. Puskás Gábor