1751. Készítsünk leguán fészket
A tojásrakáshoz készülődő nőstény leguán éjt-nappallá téve keresi a legalkalmasabb helyet utódjai számára. A vadonban vermeket ás, a terráriumban nekünk kell biztosítanunk az ideális feltételeket.
A tojásrakáshoz készülődő nőstény leguán éjt-nappallá téve keresi a legalkalmasabb helyet utódjai számára. A vadonban vermeket ás, a terráriumban nekünk kell biztosítanunk az ideális feltételeket.
A nem fertőző betegségek nem megfelelő környezeti tényezők hatására alakulnak ki. Az akváriumi halak számára ez tényező elsősorban maga a víz.
A legfontosabb és legnehezebb az akváriumi halak tenyésztésben az optimális életkörülmények megteremtése az akváriumban található összes vízi szervezet számára. Az optimális környezeti feltétel sok tényezőn alapul: a víz gáz-és só tartalma, hőmérséklete, a növények mennyisége és fajösszetétele, világítás, a tápanyag mennyisége, minősége és típusa, a halak száma, stb.
Az akváriumi halfajok többsége melegvízi. Tartásukhoz az optimális vízhőmérséklet 18-27°C között ingadozhat. Nem szabad elfelejteni azt sem, hogy a halak hidegvérű állatok, és a testhőmérsékletük megegyezik a külső környezet, vagyis a víz hőmérsékletével.
A legtöbb akváriumi hal nagy mennyiségű oldott oxigént igényel, melynek mennyisége a víz kémiai összetételének egyik legfontosabb mutatója. Az oldott oxigén tartalma a vízben elengedhetetlen úgy a halak, mint minden más élőlény, vízinövény számára.
Kedves Gazdi! nem írta, hogy mikor került Önhöz a cica, összeszoktak-e már teljesen, megszokta-e az új helyet, feloldódott teljesen otthon stb. Ha ezen már túlvannak, akkor könnyebben fogja viselni a cica az új környezetet, ha már ragaszkodik Önhöz. 3-4 órás út nem olyan vászes a cicának egyébként, azt gond nélkül ki szokták bírni. Otthon a szobában legyen, vigyázzanak az ajtónyitáskor, hogy ne tudjon kiszaladni, mert akkor bottal üthetik a nyomát... Igyekezzen kímélno őt a nagy nyüzsitől, ha sok olyan ember lesz ott, akivel még nem találkozott. Ajánlom azért figyelmébe az alábbi cikket:http://www.haziallat.hu/macska/gondozas/nyar-nyaralas-a-macskaval/5297/
Kedves Gazdi! Hogy kaphatott 2-3 hetes kiskutyát??? 8 hetesen szabad csak elválasztani az anyjától! Mesterségesen kell táplálni, kiskutya táoszerre lesz szükség, azonnal vigyék állatorvoshoz, hogy szakszerűen etethessék a picit! http://www.haziallat.hu/kutya/orokbefogadas-vasarlas/mit-egyen-a-kiskutya-/2182/ http://www.haziallat.hu/haziallat-tv/kutya-az-allatorvosnal/kiskutya-oltas-video/1932/ http://www.haziallat.hu/kutya/orokbefogadas-vasarlas/8-hetes-kiskutya-nevelese-etetese-tanitasa/2279/ http://www.haziallat.hu/kutya/gondozas/kiskutya-elso-seta-az-utcan/4895/
A legtöbb macska nem szereti a környezetváltozást, különösen idősebb korban. A szőr színének megváltozása önmagában nem utal betegségre, de ha bármi más tünetet tapasztal,pl. intenzívebb szőrhullást, valamilyen bőrelváltozást, vakaródzást, feltétlen mutassa meg cicáját állatorvosnak. Figyelje, hogy étvágya, vizelet és bélsár ürítése rendben van-e a macskának? A nyugtalanság és nyávogás kellemetlen közérzet, vagy valamilyen fájdalom jele is lehet.
Kedves Kitti! Időnként egyes vakcinák ún. vivőanyaga okozhat a bőr alatt ártalmatlan csomót, amivel tulajdonképpen nem kell semmit kezdeni. Persze nem biztos, hogy erről van szó, tehát érdemes megmutatni állatorvosának. Ugyanúgy vissza kellene vinni a hasa miatt is, hogy nem javul a jelenlegi kezeléstől. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc
Ha a gyógyszer szedése után romlott a kutya állapota, akkor fontos visszamenni az állatorvoshoz, és ezt vele megbeszélni. Ő ismeri a beteget, ő tudja az állapotát felmérni. Ezzel együtt könnyen lehet, hogy a szívgyógyszert hosszú távon (akár élete végéig) szednie kell majd, de erről a kezelőorvosával kell beszélni.