1751. Készítsünk leguán fészket
A tojásrakáshoz készülődő nőstény leguán éjt-nappallá téve keresi a legalkalmasabb helyet utódjai számára. A vadonban vermeket ás, a terráriumban nekünk kell biztosítanunk az ideális feltételeket.
A tojásrakáshoz készülődő nőstény leguán éjt-nappallá téve keresi a legalkalmasabb helyet utódjai számára. A vadonban vermeket ás, a terráriumban nekünk kell biztosítanunk az ideális feltételeket.
A nem fertőző betegségek nem megfelelő környezeti tényezők hatására alakulnak ki. Az akváriumi halak számára ez tényező elsősorban maga a víz.
A legfontosabb és legnehezebb az akváriumi halak tenyésztésben az optimális életkörülmények megteremtése az akváriumban található összes vízi szervezet számára. Az optimális környezeti feltétel sok tényezőn alapul: a víz gáz-és só tartalma, hőmérséklete, a növények mennyisége és fajösszetétele, világítás, a tápanyag mennyisége, minősége és típusa, a halak száma, stb.
Az akváriumi halfajok többsége melegvízi. Tartásukhoz az optimális vízhőmérséklet 18-27°C között ingadozhat. Nem szabad elfelejteni azt sem, hogy a halak hidegvérű állatok, és a testhőmérsékletük megegyezik a külső környezet, vagyis a víz hőmérsékletével.
A legtöbb akváriumi hal nagy mennyiségű oldott oxigént igényel, melynek mennyisége a víz kémiai összetételének egyik legfontosabb mutatója. Az oldott oxigén tartalma a vízben elengedhetetlen úgy a halak, mint minden más élőlény, vízinövény számára.
Diéta pár napig és a paszta. Hanem múlik a véres bélsár, szükség lehet antibiotikumra. Akkor menjen vissza állatorvoshoz a kiskutyával!
SzemkidülledésEz a szemgolyó kidülledésével járó betegség csúnya látvány. Általában nem ragályos és éppoly gyorsan elmúlhat, amilyen hirtelen meg jelent. • A tünetek: A halaknak, melyek ebben a betegségben szenvednek, az egyik vagy mindkét szeme kimered, kidülled. A tünetet általános rossz állapot kíséri. A halak ilyenkor alig esznek. A szemkidülledés a hasvízkór melléktünete is lehel. • Az okok: Okozhatja vírus, baktérium és parazita egyaránt. A betegség megjelenéséért gyakran a vízminőség a felelős. • Kezelés: Sajnos nem létezik egyetlen hatásos kezelés sem, kivéve ha bakteriális a fertőzés, mert akkor antibiotikummal eredményes lehet. A legjobb ilyenkor elkülöníteni a beteg halakat, s nem árt ellenőrizni a víz minőségét sem
A macska ellés után, akár a szoptatás alatt is képes újratermékenyülni. Ellés után 7-8 héttel lehet ivartalanítani, mire az emlők már kezdenek visszafejlődni és a kiscicák képesek szilárddal is táplálkozni. Az elválasztási folyamat részeként a kiscicák kb. 3-4 hetes koruktól kezdve szilárd ételt is esznek. Ebben az időszakban már kaphatnak tasakos eledelt, illetve vízzel vagy tejpótlóval hígított szárazeledelt. A hígításhoz annyi folyadékot használjunk, hogy puha, de nem folyékony kását kapjunk. A gyomorbántalmak elkerülésére használjuk ugyanazt az eledelt, melyet az elválasztást követően fog kapni a kiscica. 6-8 hónapos korára a legtöbb a kölyökcicák már önállóan is képesek hígítatlan szilárd ételt enni. Ősztől a következő tavaszig egy ún. nyugalmi szakasz következik, amikor gyakorlatilag nincs hormonális működés.A nőstény macskák ivartalanítása egy hasűri műtét, hasonlóan a kutyák ivartalanításához. A hasfalon egy kb 4-5 cm hosszú sebet ejtünk, ezen át távolítjuk el a petefészkeket, egyes esetben a méhet is.
Legjobb az lenne ha elvinnék a törpemalacot állatorvoshoz aki levágja a felesleges részt, úgy, hogy ne sérüljön az érzékeny rész. Létezik speciálisan karomvágásra kialakított olló, de azzal óvatosan kell bánni, nehogy belevágjanak az érzékeny részbe. Olvass tovább! Hogyan kell etetni, gondozni a törpemalacot? Teáscsészében is elfér a legkisebb törpemalac!
A fedeztetés időpontjával nem tudják befolyásolni az alomszámot. Ezt több más tényező határozza meg...