1751. Készítsünk leguán fészket
A tojásrakáshoz készülődő nőstény leguán éjt-nappallá téve keresi a legalkalmasabb helyet utódjai számára. A vadonban vermeket ás, a terráriumban nekünk kell biztosítanunk az ideális feltételeket.
A tojásrakáshoz készülődő nőstény leguán éjt-nappallá téve keresi a legalkalmasabb helyet utódjai számára. A vadonban vermeket ás, a terráriumban nekünk kell biztosítanunk az ideális feltételeket.
A nem fertőző betegségek nem megfelelő környezeti tényezők hatására alakulnak ki. Az akváriumi halak számára ez tényező elsősorban maga a víz.
A legfontosabb és legnehezebb az akváriumi halak tenyésztésben az optimális életkörülmények megteremtése az akváriumban található összes vízi szervezet számára. Az optimális környezeti feltétel sok tényezőn alapul: a víz gáz-és só tartalma, hőmérséklete, a növények mennyisége és fajösszetétele, világítás, a tápanyag mennyisége, minősége és típusa, a halak száma, stb.
Az akváriumi halfajok többsége melegvízi. Tartásukhoz az optimális vízhőmérséklet 18-27°C között ingadozhat. Nem szabad elfelejteni azt sem, hogy a halak hidegvérű állatok, és a testhőmérsékletük megegyezik a külső környezet, vagyis a víz hőmérsékletével.
A legtöbb akváriumi hal nagy mennyiségű oldott oxigént igényel, melynek mennyisége a víz kémiai összetételének egyik legfontosabb mutatója. Az oldott oxigén tartalma a vízben elengedhetetlen úgy a halak, mint minden más élőlény, vízinövény számára.
A szőrre rátapadt ragacsot sajnos nagyon nehéz eltávolítani. Vízzel, egyszerűbb oldóüszerekkel nem fog menni, a durvább oldószerek pedig a kutyára is ártalmasak. A legegyszerűbb tehát ollóval lenyírni a szennyezett részeket. A ragacsból lehetetlen nyalni, hiszen szegény állat nyelve is odaragadna, úgyhogy majdnem biztos, semmit nem tudott belőle "benyalni".
Féreghajtás, állatorvos. sürgősen!
1./ Személy szerint én nem emlékszem, hogy valahol a korai ivartalanítás és a testi fejlődés összefüggésében valamit írtam volna. 2./ Nincsennek semmilyen kockázatok. 3./ Pont az a cél, hogy az ivartalanított kutya a megváltozott hormonműködés következtében legalább a szexuális dominancia területén kevesebb konfliktus forrása lehessen! (Természetesen van külömbség, hogy mind a kettő, vagy csak az egyik kutya ivartalanított!) A kutya "személyisgére" az ivartalanítás sokkal kevésbé van hatással, mint amennyit a gazdik próbálnak belemagyarázni ! 4./ Az ivarérési időszakban erősebben mutatkoznak a rangsorpozíció érdekében történő viselkedési megnyilvánulások. 5./ A kutya agresszióra való hajlama és agresszív viselkedése elsősorban nem a tesztoszteron szintjétől függ. 6./ Milyen konfliktustól ? Kitől, mitől kell megvédenie egy kutyának magát ? 7./ Az Ön többi felvetése erősen emberi szexualitás oldaláról közelíti meg a kutyát. Az emlős élőlények közül eddig csak kettőnél bizonyított, hogy a szexualis aktus nem mindig kizárólag a szaporodás célját szolgálja: - az ember - a delfin Ivartalaníttassa a fiatalabb kutyát, az idősebbet hagyja meg falkavezérnek, irányítsa ennek megfelelően a rangsort és ne ideologizálja kutyái szexualitását. Ha kéri az info@4tappancs.hu címen, akkor elküldöm Önnek az ivartalanítással kapscsolatos korábban publikált írásomat.
Javasolt lenne tenyésztést végezni a váladékból, ha ezen túl vannak, röntgen vagy rhinoscopia lenne szükséges egy esetleges idegentest jelenléte miatt.
Kedves Gazdi! Az étvágytalanság általános tünet, számtalan ok válthatja ki pl. fájdalom, láz, belszervi betegség, mint máj, vese stb. Ezt otthon nem lehet kideríteni, javaslom vigye el az orvosához. Tistelettel Dr. Szaniszló Ferenc