1751. Készítsünk leguán fészket
A tojásrakáshoz készülődő nőstény leguán éjt-nappallá téve keresi a legalkalmasabb helyet utódjai számára. A vadonban vermeket ás, a terráriumban nekünk kell biztosítanunk az ideális feltételeket.
A tojásrakáshoz készülődő nőstény leguán éjt-nappallá téve keresi a legalkalmasabb helyet utódjai számára. A vadonban vermeket ás, a terráriumban nekünk kell biztosítanunk az ideális feltételeket.
A nem fertőző betegségek nem megfelelő környezeti tényezők hatására alakulnak ki. Az akváriumi halak számára ez tényező elsősorban maga a víz.
A legfontosabb és legnehezebb az akváriumi halak tenyésztésben az optimális életkörülmények megteremtése az akváriumban található összes vízi szervezet számára. Az optimális környezeti feltétel sok tényezőn alapul: a víz gáz-és só tartalma, hőmérséklete, a növények mennyisége és fajösszetétele, világítás, a tápanyag mennyisége, minősége és típusa, a halak száma, stb.
Az akváriumi halfajok többsége melegvízi. Tartásukhoz az optimális vízhőmérséklet 18-27°C között ingadozhat. Nem szabad elfelejteni azt sem, hogy a halak hidegvérű állatok, és a testhőmérsékletük megegyezik a külső környezet, vagyis a víz hőmérsékletével.
A legtöbb akváriumi hal nagy mennyiségű oldott oxigént igényel, melynek mennyisége a víz kémiai összetételének egyik legfontosabb mutatója. Az oldott oxigén tartalma a vízben elengedhetetlen úgy a halak, mint minden más élőlény, vízinövény számára.
Az ékszerteknősök természetes viselkedése hogy a hímek tavasszal/nyáron a párzási időben nagyon aktívak és ősszel a telelés közeledtével pedig ,, belassulnak,,. Ezen ,,idomítással,, nem nagyon lehet változtatni.
Sajnos részletes és alapos vizsgálatok nélkül nem igen lehet véleményezni ezt a problémát. Valószínűleg van valamilyen ok, ami miatt a hám (bőrképletek) érzékenyebbek, sérülékenyebbek a szokásosnál. Ennek még akár a veseelégtelenséggel is lehet összefüggése, de ezt csak meglelő vizsgálatok után lehet kimondani. Mindenképpen azt tanácsolom, forduljanak állatorvoshoz, mégpedig minél előbb.
Az esetleges szeparációs félelem elkerülésére a legfontosabb, hogy fokozatosan legyen a kutya szoktatva, nevelve, tanítva. Speciális tréninget csinálni, át mehetek Balatonalmádiból, ha igényli. Abban az esetben, ha valóban jelentkezik a probléma több lehetőség együttes használatával van lehetőség a kutya egyedülmaradási félelmét csökkenteni. Megoldási lehetőségek: • fajnak megfelelő tartási körülmények • szellemi és fizikai igények kielégítése • tanítás, szoktatás • terület leszűkítése • interaktív kutyajáték • étel eldugása • Bach-virág terápia • deszenzibilizáló tréning
Az első cél az legyen, hogy mégis állatorvos elé kerüljön a cica. Ha ez nem oldható meg, a szemeit rendszeresen (naponta többször) tisztogatni kell, a váladékot kitörölni, a szem környékét megtisztogatni. Ennél többet viszont helyben nem valószínű, hogy tenni lehet.
A "franciavedlés" a fészket elhagyó fiatal madarakon jelentkezik. A fertőzésen átesett idősebb példányokon sokszor meg sem látszik a betegség nyoma. Ha mégis, akkor rendezetlen, hiányos tollazat formájában. A leírtak alapján a hullámos nem beteg, csak vedlésben van. Megkönnyíti a vedlést, ha több vitamint, ásványianyagot és fehérjét kap, mint a nyugalmi időszakban való szükséglete.