1776. Házi macska kozmetika: hogyan válasszuk ki a megfelelő kefét, fésűt?
A megfelelő kefe vagy fésű kiválasztása a legalapvetőbb otthoni macska kozmetika első, legfontosabb lépése.
A megfelelő kefe vagy fésű kiválasztása a legalapvetőbb otthoni macska kozmetika első, legfontosabb lépése.
Az emberek sokszor mennek vakációzni, üzleti útra, esetleg vészhelyzet adódik a családban és találniuk kell valakit, aki addig is vigyáz kedvencükre.
Bár a macskatulajdonosok legtöbbje a macskára bízza a mosakodását, előfordulhat, hogy elkerülhetetlenné válik a fürdetés. A következő tanácsok segítenek abban, hogyan tehetjük a tortúrát kellemes élménnyé úgy a macska, mint saját magunk számára.
Az elsődleges okai a viszketésnek lehet atópia, bolhaallergia, élelmiszer-allergia vagy akár atkák is!
A brakkvízi, vagyis félig édesvizű, félig tengervizű akváriumok néhány páratlan és csodálatos halfajtának adnak otthont. A brakkvízi biotópok nagyobb ismeretének és a jobb feltételeket biztosító legújabb felszereléseknek köszönhetően ez a különleges ökoszisztéma gyorsan fejlődik.
Kedves Olvasónk! Nem írja, hogy mennyi idős a kutya. Most lett esetleg elválasztva? Gyakor hiba, hogy a tenyésztőtől elhozott kiskutya hasmenéses, mert nem beszélték meg a tenyésztővel a kiskutya korábbi táplálását. A hirtelen takarmányváltás, ami az elválasztással együtt járó stresszel hasmenést is okozhat. Ha elhozta a kiskutyát, feltétlen vizsgáltassa meg választott állatorvosával , aki tájékoztatni fogja a további teendőkről. Ha már korábban elhozta, akkor az oltások jönnek. Kapott már oltaásokat? ezt sem írta... Amit mindenképpen javasolni tudok, vigye el állatorvoshoz!
Kedves Olvasónk! Elég nagy butaságot csináltak!! 6 hetesen talán már el lehet hozni, sokan így is tesznek, azt már egészen jól viseli a kiskutya, de én azt vallom, hogy 8 hetes korában jó elválasztani a kiskutyát. 8 hetes koráig többszöri féreghajtáson kell átesnie a tenéysztőnél, majd 7-8 hetesen először kell kapnia az első védőoltását. A tenyésztővel szokás megbeszélni a kiskutya táplálását, hogy ne történjen hirtelen takarmányváltás, ami az elválasztással együtt járó stresszel hasmenést is okozhat. De ha már elhozta a kiskutyát, feltétlen vizsgáltassa meg választott állatorvosával , aki tájékoztatni fogja a további teendőkről.
Kedves Gazdi! Jó lenne mielőbb megmutatni kutyáját állatorvosának, aki megvizsgálja, esetleg vért vesz tőle részletes kivizsgálásra, bőrkaparékmintát küld a laboratóriumba stb. Tisztelettel Dr. Szaniszló Ferenc www.vetlabor.hu
El kellene vinni a cicát egy olyan helyre ahol meg tudják röntgenezni, vagy ultrahanggal megvizsgálni hogy kiderüljön végre hogy kialakult-e belső sérülés, és ha igen melyik szervben.Lehet hogy már akkor sem lehet segíteni, de sokkal több lesz rá az esély.
Igen, az ellés jelei. A kutya elléséről itt olvashat >>