1791. Akváriumi díszhalak gerincferdülése
A gerincferdülés viszonylag gyakori betegség az akváriumi halak között. A díszhalaknál megjelenő scoliosis kérdésében a szakirodalomban megjelenő vélemények eltérőek.
A gerincferdülés viszonylag gyakori betegség az akváriumi halak között. A díszhalaknál megjelenő scoliosis kérdésében a szakirodalomban megjelenő vélemények eltérőek.
A halak az agresszív egyedekkel vívott harcok során, vagy párzási időszakban, valamint az invazív betegségek okozói, paraziták, élősködők által sérülhetnek.
Fertőző betegségeknek hívják azon betegségeket, amelyeket a beteg állatok továbbítanak az egészségeseknek. Ez a cikk az akváriumi halak leggyakoribb és már ismert fertőző és parazitás betegségeit mutatja be.
Mikrobakterioz (Tuberculosis); (Mikobakterioz (TB) - a halak fertőző betegsége. Először erről 1897-ben írt Bataillon, Dubard, Terr..). Macropodus mikrobakteriozisa (a beteg halaknál bőrelváltozások, lepidortoz és pikkelysömör figyelhető meg, megsérül a bőr felső rétege és a kötőszövet is. A bőr azon részei, ahol elváltozás figyelhető meg gyulladt, vöröses színű).
A kutatók megállapítása szerint a madarak képesek megoldani a problémákat éles elméjükkel, és tanulni a példákból, akárcsak a gyerekek.
Kedves Kriszti! Nem tartom valószínűnek, hogy a nyakörv gondot okozna, bár ezt a fajtát nem ismerem, de a mai nyakörveket és minden egyéb bolha, kullancs irtót úgy alakítanak ki, hogy a melegvérű állatokra ne legyen hatással. Azért azt ne engedd, hogy a nyuszi megrágja a nyakörvet, de egyébként nem lesz tőle semmi baja.:) Aranyosak lehetnek a nyuszi és a kutyus együtt.:) Szép Estét Gabi Olvass tovább! Ezt gondold végig, mielőtt nyulat fogadsz örökbe!
Nyilván nem volt még velük állatorvosnál, Tehát első javaslatom: célzatos féreghajtás, alapos vizsgálat, majd oltás Üdv
Sajnos az elmondása alapján kutyájuknak sürgős állatorvosi segítségre van szüksége. A hónapok óta tartó hasmenés, bágyadtság már valószínűleg nem írható egy egyszerű gyomorrontás számlájára, és akár súlyos betegségek is szóba jöhetnek. Mindenképp vigyék állatorvoshoz!
Tünet nélkül nem hiszem, hogy szükség lenne rá. Üdv
Az alom erős vizeletszagát elsősorban a kandúr erősebb ivari szaga okozhatná (ezért is ajánlott a kandúrok kiherélése), de ha a kandúrja már ivartalanítva van, akkor ez nem nagyon jöhetne szóba. Így csak arra tudok gondolni, hogy az egyik cica vizelete lett "erősebb". A vizeletben sokféle anyag választódik ki, ezek egyike-másika kellemetlen szagú is lehet. Az ammónia-szerű szúrós szagot a fehérje bomlástermékek okozhatják elsősorban, amit elsősorban vesefunkciós zavarok idézehtnek elő. A helyzet azért nehéz, mert ha nem lehet tudni, hogy melyik cicája a "bűnös", akkor mind a négyet meg kellene vizsgáltatni, hogy kiderülhessen, kivel van probléma.