1791. Akváriumi díszhalak gerincferdülése
A gerincferdülés viszonylag gyakori betegség az akváriumi halak között. A díszhalaknál megjelenő scoliosis kérdésében a szakirodalomban megjelenő vélemények eltérőek.
A gerincferdülés viszonylag gyakori betegség az akváriumi halak között. A díszhalaknál megjelenő scoliosis kérdésében a szakirodalomban megjelenő vélemények eltérőek.
A halak az agresszív egyedekkel vívott harcok során, vagy párzási időszakban, valamint az invazív betegségek okozói, paraziták, élősködők által sérülhetnek.
Fertőző betegségeknek hívják azon betegségeket, amelyeket a beteg állatok továbbítanak az egészségeseknek. Ez a cikk az akváriumi halak leggyakoribb és már ismert fertőző és parazitás betegségeit mutatja be.
Mikrobakterioz (Tuberculosis); (Mikobakterioz (TB) - a halak fertőző betegsége. Először erről 1897-ben írt Bataillon, Dubard, Terr..). Macropodus mikrobakteriozisa (a beteg halaknál bőrelváltozások, lepidortoz és pikkelysömör figyelhető meg, megsérül a bőr felső rétege és a kötőszövet is. A bőr azon részei, ahol elváltozás figyelhető meg gyulladt, vöröses színű).
A kutatók megállapítása szerint a madarak képesek megoldani a problémákat éles elméjükkel, és tanulni a példákból, akárcsak a gyerekek.
Javaslom, hogy a műtét előtt kérjen egy kivizsgálást állatorvosától a több ivás miatt (minimum vérvizsgálat + vizeletvizsgálat). A több ivás sok egyéb belgyógyászati kórkép része lehet, ami befolyásolhatja az altatást is a műtét esetén.
Kedves Olvasónk! A fél pár virsli még annyira nem baj, ha prémium minőségű tápot kapnak enni a kutyusok (erről azonban nem írt). Érdemes premium tápot venni nekik, kérdezze meg állatorvosát, hogy melyiket ajánlja kutyusainak az állpotfelmérésük után. A házi koszt etetés hozzáértést, szakértelmet (és persze sok munkát) igényel. Sajnos még kellő szakértelemmel sem mindig sikerül megfelelő minőségű, összetételű eleséget összeállítani, mert a felhasználásra kerülő alapanyagok beltartalmi értéke változó. Ilyenkor elkerülhetetlen a különböző kiegészítők (ásványi anyagok, vitaminok) megfelelő adagolása.Mikor mennyit egyen az eb?Akkor tekinthető megfelelőnek a kutya etetése, ha az eb bordái könnyedén kitapinthatóak, de nem látszanak távolról, ekkor megfelelő a kutya súlya. Ha fél- egy éves már elmúlt a kutya, a gyártó által meghatározott középmennyiséget osszuk ketté, és adjuk oda az ebnek reggel illetve este a séta előtt. Ha fizikai állapota indokolja, csökkentsük vagy növeljük a mennyiséget. Tizenöt percet hagyjunk a táp elfogyasztására, ha ugyanis egész nap a táljában lévő étellel kell szemeznie, étvágytalanná válthat, valamint fogszuvasodást is előidézhet az állandó evés.
Előfordulhat alsó húgyúti probléma a háttérben, ezért érdemes lenne állatorvosnak megmutatni a cicát.
Kedves Eszter, A rövid válasz annyi, hogy igen... :-) Üv-Éva
Kedves Bogi! Előfordulhat hogy huzatban volt a nyuszi? Nekik is lehet kötőhártya gyulladás. Azonban én egy szúrásra gyanakodnék. A szénában vannak keményebb szálak ez könnyen beleszaladhat a szemébe. Ilyenkor sokszor elég a kamilla tea, de azért én megnézetném orvossal is, mert ő viszont ki tudja zárni azt, hogy nem gomba vagy valamilyen fertőzés okozza-e nála. Ha mész akkor én az oltást is megkérdezném, mert az jó lenne ha megkapná..:) Majd írj hogy mi történt a nyuszival Szép Napot Gabi