1791. Akváriumi díszhalak gerincferdülése
A gerincferdülés viszonylag gyakori betegség az akváriumi halak között. A díszhalaknál megjelenő scoliosis kérdésében a szakirodalomban megjelenő vélemények eltérőek.
A gerincferdülés viszonylag gyakori betegség az akváriumi halak között. A díszhalaknál megjelenő scoliosis kérdésében a szakirodalomban megjelenő vélemények eltérőek.
A halak az agresszív egyedekkel vívott harcok során, vagy párzási időszakban, valamint az invazív betegségek okozói, paraziták, élősködők által sérülhetnek.
Fertőző betegségeknek hívják azon betegségeket, amelyeket a beteg állatok továbbítanak az egészségeseknek. Ez a cikk az akváriumi halak leggyakoribb és már ismert fertőző és parazitás betegségeit mutatja be.
Mikrobakterioz (Tuberculosis); (Mikobakterioz (TB) - a halak fertőző betegsége. Először erről 1897-ben írt Bataillon, Dubard, Terr..). Macropodus mikrobakteriozisa (a beteg halaknál bőrelváltozások, lepidortoz és pikkelysömör figyelhető meg, megsérül a bőr felső rétege és a kötőszövet is. A bőr azon részei, ahol elváltozás figyelhető meg gyulladt, vöröses színű).
A kutatók megállapítása szerint a madarak képesek megoldani a problémákat éles elméjükkel, és tanulni a példákból, akárcsak a gyerekek.
A hiányzó szocializáció, az előző tartási körülmények és az előéletében elszenvedett sokkhatások ! - ezek a fő kiváltó okok. 1./ A fojtó nyakörv tovább rontja a helyzetet, helyette a biztonság érdekében átmenetileg szájkosár és/vagy a pofahám használatát javaslom. 2./ Első körben a félelmét kellene kezelni és addig amíg ebben nincs javulás, nem terhelni más egyéb stresszt kiváltó dolgokkal. 3./ A fajtársakhoz történő szocializáció pótlását, a többi kutyával történő összeszoktatás egy nagyon nagy odafigyelést, szakértelmet igénylő feladat és nagyon sok tényező befolyásolja. Ennek részletes ismertetésér itt terjedelmi okoknál fogva nincs lehetőség. Tréning ügyben időpont egyeztetés velem, vagy kollégáimmal: http://www.kutyatrener.hu
Kedves Hörcsög Gazdi! Két dolog miatt tüsszöghet a hörcsög. Először vizsgálják meg a forgácsot, hogy nem túl poros-e, mert lehet allergia. Ha van rá esély, hogy megfázott, akkor oregánóból és kamillából (1-1 enyhén púpos teáskanálnyit) 1 deci vízzel leforrázzuk. Ezt adjuk 2-3 napon keresztül, ha erősebb a megfázás maximum egy hétig, utána 1 hét szünet. Ezt a teát csak estére adjuk, ilyenkor aktívak és többet isznak, viszont, ha folyamatosan ezt kapnák, nagyon leterhelné a májukat. Remélem sikerrel járnak és kinyomozzák a problémát. Üdvözlettel: Rózsa Nikoletta (Nitta)
Kedves Mariann! Javaslom hogy vizsgáltassák meg a macskát hogy a végbélnyílásnál nincs-e szűkület vagy valamilyen sérülés ami az elhúzódó fájdalmas ürítést okozhatja.Hogy szeret-e kézben lenni az ettől független dolog és később változhat.
A rossz hír, hogy a darakór kórokozójától nem fog tudni megszabadulni, a jó, hogy ez az élősködő csak a legyengült halakat veszélyezteti. Vegyszeres kezelést nem szoktunk javasolni, mivel az sem kizárt, hogy a tényleges elhullásokért nem is a darakór, hanem a parakill vol a felelős. A szokásos eljárás a 30 fok körüli vízhőmérséklet, amely általában magában megállítja a darakór terjedését.
Kedves Gazdi, Ha az anya nem eteti a kiscicákat, akkor mesterségesen kell etetni őket, az alábbi cikkben erről minden fontos információt megtalál: http://www.haziallat.hu/macska/taplalkozas/kismacska-etetese/2109/http://www.haziallat.hu/macska/taplalkozas/macska-etetese-cica-helyes-taplalasa/4952/ A kenyér egyáltalán nem való a macskának, a macska ragadzó (húsevő) állat.