1791. Akváriumi díszhalak gerincferdülése
A gerincferdülés viszonylag gyakori betegség az akváriumi halak között. A díszhalaknál megjelenő scoliosis kérdésében a szakirodalomban megjelenő vélemények eltérőek.
A gerincferdülés viszonylag gyakori betegség az akváriumi halak között. A díszhalaknál megjelenő scoliosis kérdésében a szakirodalomban megjelenő vélemények eltérőek.
A halak az agresszív egyedekkel vívott harcok során, vagy párzási időszakban, valamint az invazív betegségek okozói, paraziták, élősködők által sérülhetnek.
Fertőző betegségeknek hívják azon betegségeket, amelyeket a beteg állatok továbbítanak az egészségeseknek. Ez a cikk az akváriumi halak leggyakoribb és már ismert fertőző és parazitás betegségeit mutatja be.
Mikrobakterioz (Tuberculosis); (Mikobakterioz (TB) - a halak fertőző betegsége. Először erről 1897-ben írt Bataillon, Dubard, Terr..). Macropodus mikrobakteriozisa (a beteg halaknál bőrelváltozások, lepidortoz és pikkelysömör figyelhető meg, megsérül a bőr felső rétege és a kötőszövet is. A bőr azon részei, ahol elváltozás figyelhető meg gyulladt, vöröses színű).
A kutatók megállapítása szerint a madarak képesek megoldani a problémákat éles elméjükkel, és tanulni a példákból, akárcsak a gyerekek.
Nem megtanítani kell, ha nem motiváélni, szoktatni, nevelni. A séta helyszíne a kutyának élményt kell, hogy jelentsen - jutalomfala, közös élmények, játék, fajtársakkal találkozás, érdekes ingerek megismerése, stb. Valószínűleg ez a kb. két utcányi távolságra nincs meg. Helyette valószínűleg olyan élményekre emlékszik amelyek kellemetlenek voltak, vagy olyan ingerek érik amelyek kellemetlenek. Annak, hogy Ön el akarja hagyni, vagy nem - csak nagyon áttételesen van ehhez köze.
Kedves Gazdi! A tünetek alapján heveny anaphylaxia-ja volt a kutyusnak. Az ételallegia ilyet nem okoz. Bár allergiáról van szó - nem is akármilyen hevességűről - de ezt vagy valamilyen hisztamin tartalmű méreganyag pl. rovarcsípés, vagy valamilyen vegyianyag, pl. injekcó, vakcina stb. válthat ki. A szőrhullás miatt érdemes lenne egy pajzsmirigy vizsgálat is. Minél előbb el kellene vinni orvoshoz, a szetroid kiürülése után. Tisztelettel Dr. Szaniszló Ferenc www.vetlabor.hu
Kedves Gazdi! Sajnos az elmondása alapján kutyájuknak állatorvosi segítségre van szüksége. Mindenképp vigyék állatorvoshoz!
Tisztelt Gazdi! A húsevőknek övszerű méhlepényük van, minden magzat saját placentával kapcsolódik az anyja méhéhez. Így minden egyes kis cica után méhlepénynek kell távoznia születésük során. A korábban távozó lepény valamelyik korábbi születésű macskáé lehetett. Üdvözlettel: Varga József
Egy alapos állatorvosi vizsgálatot javaslok kiegészítő laborvizsgálatokkal /vér és bélsár/ együtt.Ezekből kiderülhet hogy minden szerve megfelelően működik-e és ha nem mely szerv működését kell eseteg gyógyszeresen segíteni.