1791. Akváriumi díszhalak gerincferdülése
A gerincferdülés viszonylag gyakori betegség az akváriumi halak között. A díszhalaknál megjelenő scoliosis kérdésében a szakirodalomban megjelenő vélemények eltérőek.
A gerincferdülés viszonylag gyakori betegség az akváriumi halak között. A díszhalaknál megjelenő scoliosis kérdésében a szakirodalomban megjelenő vélemények eltérőek.
A halak az agresszív egyedekkel vívott harcok során, vagy párzási időszakban, valamint az invazív betegségek okozói, paraziták, élősködők által sérülhetnek.
Fertőző betegségeknek hívják azon betegségeket, amelyeket a beteg állatok továbbítanak az egészségeseknek. Ez a cikk az akváriumi halak leggyakoribb és már ismert fertőző és parazitás betegségeit mutatja be.
Mikrobakterioz (Tuberculosis); (Mikobakterioz (TB) - a halak fertőző betegsége. Először erről 1897-ben írt Bataillon, Dubard, Terr..). Macropodus mikrobakteriozisa (a beteg halaknál bőrelváltozások, lepidortoz és pikkelysömör figyelhető meg, megsérül a bőr felső rétege és a kötőszövet is. A bőr azon részei, ahol elváltozás figyelhető meg gyulladt, vöröses színű).
A kutatók megállapítása szerint a madarak képesek megoldani a problémákat éles elméjükkel, és tanulni a példákból, akárcsak a gyerekek.
Kedves Edit! Az alábbi két cikk segíthet az összeszoktatásban: http://www.haziallat.hu/macska/viselkedes/egy-vagy-ket-macska-tartas/1822/ http://www.haziallat.hu/macska/viselkedes/macskak-osszeszoktatas/3774/
Vigye állatorvoshoz, életmentő lehet.
Kedves Érdeklődő! Az agol bulldog nem annyira kinti kutya, gyakorlatilag öleb, nme is nagyon ismerek oylan családot, akik kint tartják. Fűthető kutyaházzal talán...
Kedves Gazdi, A super premium táp mellett minden más felesleges. Az adagot a csomagoláson meghataározott menyniség szerint kell adni. Akkor tekinthető megfelelőnek a kutya etetése, ha az eb bordái könnyedén kitapinthatóak, de nem látszanak távolról, ekkor megfelelő a kutya súlya. Mivál már egy éves elmúlt a kutya, a gyártó által meghatározott középmennyiséget osszuk ketté (ahogy Ön is tette), és adjuk oda az ebnek reggel illetve este a séta előtt. Ha fizikai állapota indokolja, csökkentsük vagy növeljük a mennyiséget. Tizenöt percet hagyjunk a táp elfogyasztására, ha ugyanis egész nap a táljában lévő étellel kell szemeznie, étvágytalanná válthat, valamint fogszuvasodást is előidézhet az állandó evés. A jutalomfalatokkal vigyázzunk. Ezeknek ugyanis nincs igazi tápértéke, ellenben a roszabb minőségűek borzasztóan hizlalhatnak. Figyeljünk oda, hogy kalóriaszegény falatokat válasszunk vagy olyanokat, melyek a fogszuvasodás kialakulását gátolják. Vitaminok és külön ásványi anyagok vásárlása prémium táp etetésekor felesleges.
Konkrét fizikális vizsgálat nélkül nehéz ilyen sántaság esetekben tanácsot adni, ezért arra tudom bíztatni, keressen fel egy olyan állatorvos kollégát, aki ortopédiai kérdésekben esetleg nagyobb jártassággal rendelkezik. Az alábbi linken biztos talál lakhelyéhez közel praktizáló ilyen állatorvost: http://www.kisallatortopedia.hu/allatorvostagok