1791. Akváriumi díszhalak gerincferdülése
A gerincferdülés viszonylag gyakori betegség az akváriumi halak között. A díszhalaknál megjelenő scoliosis kérdésében a szakirodalomban megjelenő vélemények eltérőek.
A gerincferdülés viszonylag gyakori betegség az akváriumi halak között. A díszhalaknál megjelenő scoliosis kérdésében a szakirodalomban megjelenő vélemények eltérőek.
A halak az agresszív egyedekkel vívott harcok során, vagy párzási időszakban, valamint az invazív betegségek okozói, paraziták, élősködők által sérülhetnek.
Fertőző betegségeknek hívják azon betegségeket, amelyeket a beteg állatok továbbítanak az egészségeseknek. Ez a cikk az akváriumi halak leggyakoribb és már ismert fertőző és parazitás betegségeit mutatja be.
Mikrobakterioz (Tuberculosis); (Mikobakterioz (TB) - a halak fertőző betegsége. Először erről 1897-ben írt Bataillon, Dubard, Terr..). Macropodus mikrobakteriozisa (a beteg halaknál bőrelváltozások, lepidortoz és pikkelysömör figyelhető meg, megsérül a bőr felső rétege és a kötőszövet is. A bőr azon részei, ahol elváltozás figyelhető meg gyulladt, vöröses színű).
A kutatók megállapítása szerint a madarak képesek megoldani a problémákat éles elméjükkel, és tanulni a példákból, akárcsak a gyerekek.
Kedves Gazdi! Sajnos nem lehet tudni, hogy mi lenne a cicus reakciója, lehet, hogy feloldódna, de lehet, hogy pont az ellenkezőjét váltaná ki, sajnos ez lutri. Szerencse, hogy kertes ház, mert kijárhatnak a cicák, így ha a második cica mellett döntenek, akkor van hely még terjeszkedni, pláne, ha mostani nem annyira kijárós. Mindeképp kiscicát vigyenek haza, az idősebbek könnyebben elfogadják a picit, mint a felnőttet. Vannak ilyen cicák, akik nem annyira szeretnek kézben lenni, barátkozni. Persze ettől ők még ugyanúgy ragszkodnak hozzánk, max. nem mutatják ki annyira. Ezt csak elfogadni lehet, megváltoztatni kevésbé. Az alábbi cikkkek segíthetnek http://www.haziallat.hu/macska/viselkedes/egy-vagy-ket-macska-tartas/1822/ http://www.haziallat.hu/dr-haziallat/macska/macskak-osszeszoktatasa/13225/
Ezt így nagyon nehéz megállapítani, azonban fehér váladék nem jöhet a nyuszitól, ami normálisnak mondható. MIndenképp egy orvosi vizsgálatot javasolnék. Egy új nyuszinál ez amúgy is szokás. NÉzze meg orvos, így egy esetleges tenyésztői hibát is még időben ki lehet küszöbölni...
Kedves Gazdi! A leírt tünetek számtalan kórképbe illenek, részletes vizsgálatokra lenne szükség a diagnózishoz. Nehézfém mérgezésre nem gondolnék, Macrorhabdus fertőzésre annál inkább. Ez a kórokozó bélsár vizsgálattal jó eséllyel kimutatható, bár nem biztos, hogy egyszeri mintavétel elegendő. Javaslom, hogy mielőbb keressen fel egy papagájokkal is foglalkozó specialista állatorvost, aki segít a végére járni az esetnek.
Képek és leírás alapján nem lehet véleményt alkotni, nem is vállalkoznék rá. Próbálja meg a Betadine-os sebfertőtlenítést, de ha nem gyógyul a seb, mutassák meg állatorvosnak.
Kedves Anita! El kéne vinni mihamarabb állatorvoshoz. Oltásokat megkezdeni, féregteleníteni. Chip cicáknál nem kötelező, az kutyákra vonatkozik. A védőoltások ára rendelőnként változik, érdeklődni kell az Önhöz közeli állatorvosi rendelőben az árakról. Ilyen oltásokat fog kapni:http://www.haziallat.hu/macska/gondozas/macska-vedooltas/4902/ Féregteleníteni negyedévente szükséges. Kiscicáknak külön bolhairtó kell, de az állatorvos a cica megvizsgálása utén, erre is javasolni fog majd szert. Az alavető higiéniai szabályok betartásával semmilyen baja nem lehet a gyerekeknek.