1791. Akváriumi díszhalak gerincferdülése
A gerincferdülés viszonylag gyakori betegség az akváriumi halak között. A díszhalaknál megjelenő scoliosis kérdésében a szakirodalomban megjelenő vélemények eltérőek.
A gerincferdülés viszonylag gyakori betegség az akváriumi halak között. A díszhalaknál megjelenő scoliosis kérdésében a szakirodalomban megjelenő vélemények eltérőek.
A halak az agresszív egyedekkel vívott harcok során, vagy párzási időszakban, valamint az invazív betegségek okozói, paraziták, élősködők által sérülhetnek.
Fertőző betegségeknek hívják azon betegségeket, amelyeket a beteg állatok továbbítanak az egészségeseknek. Ez a cikk az akváriumi halak leggyakoribb és már ismert fertőző és parazitás betegségeit mutatja be.
Mikrobakterioz (Tuberculosis); (Mikobakterioz (TB) - a halak fertőző betegsége. Először erről 1897-ben írt Bataillon, Dubard, Terr..). Macropodus mikrobakteriozisa (a beteg halaknál bőrelváltozások, lepidortoz és pikkelysömör figyelhető meg, megsérül a bőr felső rétege és a kötőszövet is. A bőr azon részei, ahol elváltozás figyelhető meg gyulladt, vöröses színű).
A kutatók megállapítása szerint a madarak képesek megoldani a problémákat éles elméjükkel, és tanulni a példákból, akárcsak a gyerekek.
Kedves Gazdi! Jobb a védekezés, többféle módon is távol tudja tarnai a legyeket. De a már kivakart bőrfelületek, ill. a legyek által kicsípett fülkagyló sérülések fertőződésének megakadályozására, a szöveti regeneráció támogatására és a legyek egyidejű távoltartására helyileg javasolt a kiváló légy riasztó hatású M.Á. – SZOL PLUSZ elnevezésű készítmény spray és/vagy kenőcs formában egyaránt beszerezhető változatának helyileg történő alkalmazása, naponta kétszer. Ez utóbbit a tatai Equus Kft. forgalmazza és rendelésre megküldi (www.equus.hu) Nem homeopátiás megoldás is van: Továbbá kaphatók kifejezetten ilyen sebekre alkalmazható kátrányszerű oldatok is, de hámosító kenőcsök is használhatók, mint a Charmil. A kutya fülét alapos tisztítás és fertőtlenítés után Charmil géllel kell bekenni, emellett érdemes a kutya martájékát és a gerincvonalában a hátát befújni "Insecticide 2000" spray-vel. Ez utóbbival a kutya környezetét is be kell fújni a legyek távol tartása érdekében. Az Advantix csepp is sok kutyatartónak bevált. Sokszor csak a kitartó, rendszeresen ismételt, komplex rovarellenes védekezés vezet eredményre. http://www.haziallat.hu/allati-trendi/homeopatia-kedvenceinknek/verszivo-legy-kutya-lo/3294/
Kedves Gazdi! A találgatás helyett javaslom, minél hamarabb vigye el cicáját állatorvoshoz. Ez sajnos nem az az eset, amikor látatlanban tanácsot lehetne adni...
A leírás alapján valószínűleg valamilyen ekcémás bőrgyulladása lehet. Előfordulhat, hogy a sampon okozta, de utána kellene járni. Érdemes lenne egy bőrkaparék és vérvizsgálatot kérni, amiből kiderülhet a pontos ok.
Sajnos a feltett kérdések legtöbbjére nem lehet megfelelő választ adni. Nem vagyunk ugyanis jósok, és nem lehet megmondani előre, mi lesz, ha.... Ha a kutyája jó egészségebn van, akkor ezek a kérdések nem okozhatnak problémát. De ha valami már nem olyan, mint fiatal korában, akkor lehetnek gondok is. Esetleg egy nagyon alapos, mindenre kiterjedő kivizsgálás segíthet a "jóslásban". Azt pedig, hogy mi van Norvégiában, ott hogyan mennek a dolgok, én sajnos nem tudom megmondani, mert erről nincsenek információink.
Mivel a száraz tápot nem hányj ki a leveléből olvasva, azt gondolom, talán a husi annyira ízlik neki, hogy egyáltalán nem rágja meg,csak habzsolva befalja. Ez okozhat hányást. Próbálja meg gyakrabban és kisebb adagokkal etetni. Ha nem így látja, akkor mindenképpen javaslom, hogy vizsgáltassa meg állatorvossal a cicát.