1791. Akváriumi díszhalak gerincferdülése
A gerincferdülés viszonylag gyakori betegség az akváriumi halak között. A díszhalaknál megjelenő scoliosis kérdésében a szakirodalomban megjelenő vélemények eltérőek.
A gerincferdülés viszonylag gyakori betegség az akváriumi halak között. A díszhalaknál megjelenő scoliosis kérdésében a szakirodalomban megjelenő vélemények eltérőek.
A halak az agresszív egyedekkel vívott harcok során, vagy párzási időszakban, valamint az invazív betegségek okozói, paraziták, élősködők által sérülhetnek.
Fertőző betegségeknek hívják azon betegségeket, amelyeket a beteg állatok továbbítanak az egészségeseknek. Ez a cikk az akváriumi halak leggyakoribb és már ismert fertőző és parazitás betegségeit mutatja be.
Mikrobakterioz (Tuberculosis); (Mikobakterioz (TB) - a halak fertőző betegsége. Először erről 1897-ben írt Bataillon, Dubard, Terr..). Macropodus mikrobakteriozisa (a beteg halaknál bőrelváltozások, lepidortoz és pikkelysömör figyelhető meg, megsérül a bőr felső rétege és a kötőszövet is. A bőr azon részei, ahol elváltozás figyelhető meg gyulladt, vöröses színű).
A kutatók megállapítása szerint a madarak képesek megoldani a problémákat éles elméjükkel, és tanulni a példákból, akárcsak a gyerekek.
Kedves Gazdi! Valami pedig kiváltotta a kutyus félelmét: új bútor, új ember, valami változás.Ajánlom figyelmébe az alábbi cikket: http://www.haziallat.hu/kutya/viselkedes/panikbeteg-allatok/2129/
Kedves Gazdi! Az eszébe sem jutott, hogy elvigye a kiskutyát állatorvoshoz??? Én azt tenném... Be van oltva? férgetelenítve volt?? Lehet, hogy parvo?
Kedves Andi, sajnos látatlanban nem lehet erre mondani semmit, vigyék vissza a cicust állatorvosukhoz és beszéljék meg vele a lehetséges kimeneteleket. Ő látta és vizsgálta a cicust.
Kedves Tulajdonos!Pár nap elteltével ha nem gyengülnek a tünetek, mindenképp elvinném...
Kedves Gazdi! Sajnos több információ is hiányzik, milyen eledelt kap pontosan, milyen a cica tényleges fizikai állapota (pl. összes foga megvan-e, ha megvan nem nagyon fogköves-e). Nincs-e emésztési vagy veseproblémája, ezt ugye látatlanban nem lehet megállapítani. Az a cica, akinek esetleg már nincs meg minden foga, napi 3-4 könnyebb étkezést igényel. A húsdarabokat vágjuk apróra, vagy adjunk konzerves macskatápot. A bélmozgások idős állatokban renyhébbek, ezért - főleg kevés mozgás mellett - hajlamosak lehetnek az ilyen macskák szorulásra. Ne adjunk neki csontot, viszont a táp tartalmazzon több rostot, olajat, zsírt a könnyebb ürítés miatt. Friss víz mindig legyen a macska előtt! Így csak azt tudjuk tanácsolni, hogy vigyék el a cicust állatorvosukhoz kivizsgálásra.