1791. Akváriumi díszhalak gerincferdülése
A gerincferdülés viszonylag gyakori betegség az akváriumi halak között. A díszhalaknál megjelenő scoliosis kérdésében a szakirodalomban megjelenő vélemények eltérőek.
A gerincferdülés viszonylag gyakori betegség az akváriumi halak között. A díszhalaknál megjelenő scoliosis kérdésében a szakirodalomban megjelenő vélemények eltérőek.
A halak az agresszív egyedekkel vívott harcok során, vagy párzási időszakban, valamint az invazív betegségek okozói, paraziták, élősködők által sérülhetnek.
Fertőző betegségeknek hívják azon betegségeket, amelyeket a beteg állatok továbbítanak az egészségeseknek. Ez a cikk az akváriumi halak leggyakoribb és már ismert fertőző és parazitás betegségeit mutatja be.
Mikrobakterioz (Tuberculosis); (Mikobakterioz (TB) - a halak fertőző betegsége. Először erről 1897-ben írt Bataillon, Dubard, Terr..). Macropodus mikrobakteriozisa (a beteg halaknál bőrelváltozások, lepidortoz és pikkelysömör figyelhető meg, megsérül a bőr felső rétege és a kötőszövet is. A bőr azon részei, ahol elváltozás figyelhető meg gyulladt, vöröses színű).
A kutatók megállapítása szerint a madarak képesek megoldani a problémákat éles elméjükkel, és tanulni a példákból, akárcsak a gyerekek.
Kedves Gazdi! több hibát is elkövetett, a macska ugyan ivarérett lesz 8 hónaposan, DE Legkorábban akkor tenyészérett, amikor már lezajlott néhány ivarzási ciklusa!! Tehát nem azonnal, az első ivarzásnál!! Cukros tej??? a legnagyobb hibák egyike!! cukros, és/vagy vízzel hígított tehéntejjel (ún. feles tejjel) való itatás, ami több ok miatt is kifogásolható. Először is, a tehéntej alapból nem jó a macskának a tejcukor miatt, arról nem is beszélve, hogy kristálycukornak semmi keresnivalója nincs egy macska életében. Macska tejitatás >> Ajánlott az állatorvos mielőbbi felkeresése, elvesztheti a cicákat...
A kiváltó ok lehet a szeparációs stressz (egyedüllét) vagy a területbirtoklás.Amikor otthon vannak, tiltsák meg a macskának az ágyon tartózkodást! Rajta kell kapni a tettén és azonnal büntetni, megilyeszteni (csörrenő hang, vízipisztollyal lespriccelés, stb.) Ha mégis besikerült, amilyen gyorsan csak lehet, takarítsuk fel a vizeletet enzimatikus szagsemlegesítő anyaggal. UV fényben könnyen észrevehető a vizeletfolt. Megelőző intézkedés lehet, ha az adott helyiséget zárják a macskától és megtiltják részére az ágy használatát. Érdemes lenne átmeneti időre egy második alomtálcát is bevezetni és mind a kettőt egy új alomanyaggal tölteni. Az ivartalanítás 90%-ban segít a jelölő vizelés megszüntetésében. Az ivartalanításig pedig, a feromon tartalmú spray (Feliway) nyugtatóan hat a macskákra, segít megakadályozni, hogy a macska bizonyos helyeket megjelöljön. Ennek az anyagnak az üzenete „béke és szeretet” ellenben a jelölő vizelés „tűnj innen” üzenetével.
Kedves Gazdi! Kevés az információ: mennyi idős a cica, milyen az egészségi állapota, kinti/benti, ivartalanított, a tisztálkodás során lenyelt macskaszőrt rendszeresen kihányja-e, mit eszik stb? Ezeket egyszerűbb lenne a kezelő állatorvossal megbeszélni. Üdv Viola
Kedves Gazdi! Megteheti, hogy kipróbálja az említett homeopátiás szereket, melyeket már több patikában is be tud szerezni. Pl.: Gazdagréti Gyógyszertár. Ha ez nem segítene, akkor mindenképpen egyedileg kell megkeresni kedvence számára a legmegfelelőbb szer(eke)t. Egyébként is, ha még nem használt ilyen készítményeket, ajánlatosabb lenne szakember segítségét kérnie. Az egyedi terápia összeállításához fontos ismerni a kutyus pontos tüneteit, az előzményeket, a körülményeket, hogy mi javít, mi ront az állapotán, és a pszichés – lelki beállítottságát is. Mielőbbi gyógyulást kívánok kedvencének. Ha egyedül nem boldogulna, szívesen segítek: 06 (20) 928-4425. Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea
Azt javasolom keresse fel korábban a kollegát, ne várjon jövő hétig. Nehéz így a billentyűzet mögül megítélni mitől lehetett, legalább egy fotót kellene róla látni... Szerintem nem kell aggódni, meg fog oldódni a probléma.