1791. Akváriumi díszhalak gerincferdülése
A gerincferdülés viszonylag gyakori betegség az akváriumi halak között. A díszhalaknál megjelenő scoliosis kérdésében a szakirodalomban megjelenő vélemények eltérőek.
A gerincferdülés viszonylag gyakori betegség az akváriumi halak között. A díszhalaknál megjelenő scoliosis kérdésében a szakirodalomban megjelenő vélemények eltérőek.
A halak az agresszív egyedekkel vívott harcok során, vagy párzási időszakban, valamint az invazív betegségek okozói, paraziták, élősködők által sérülhetnek.
Fertőző betegségeknek hívják azon betegségeket, amelyeket a beteg állatok továbbítanak az egészségeseknek. Ez a cikk az akváriumi halak leggyakoribb és már ismert fertőző és parazitás betegségeit mutatja be.
Mikrobakterioz (Tuberculosis); (Mikobakterioz (TB) - a halak fertőző betegsége. Először erről 1897-ben írt Bataillon, Dubard, Terr..). Macropodus mikrobakteriozisa (a beteg halaknál bőrelváltozások, lepidortoz és pikkelysömör figyelhető meg, megsérül a bőr felső rétege és a kötőszövet is. A bőr azon részei, ahol elváltozás figyelhető meg gyulladt, vöröses színű).
A kutatók megállapítása szerint a madarak képesek megoldani a problémákat éles elméjükkel, és tanulni a példákból, akárcsak a gyerekek.
Kedves Gábor! Okozhatja mindkettő, de szerintem inkább a táp miatt van. Ha több tápot kipróbálnak, és nincs változás, akkor mindenképpen kellene bélsárvizsgálatot végezni.
Mindenképpen vigye állatorvoshoz! Ne várjon! Lehet törés, térdszalagszakadás, ficam stb.
Lehetséges, hogy nem megfelelő etetéséből adódó probléma áll a háttérben, de idősebb kutyáknál a hányást rendkívül sok minden okozhatja. Azt javasoljuk, hogy mielőbb keresse fel állatorvosát egy alapos kivizsgálás végett és ne bocsátkozzon találgatásokba.
Kedves Gazdi! Meg kell kérni az állatorvosát, hogy végeztessen bélsár vizsgálatot valamelyik laboratóriumban, hogy kiderüljon mi az oka a tartós hasmenésnek. Üdvozlettel dr. Szaniszló Ferenc
Nem tudom, nem jár-e ki a cica, ahol esetleg valamilyen növényt megrágcsálhat, vagy akár a lakásban is. Egyes növéni alkaloidok okozhatnak pupillatágulatot, aminek következtében látászavar is kialakulhat. Mivel számos betegségnek is vannak szem tünetei, mindenképpen vizsgáltassa meg állatorvossal a cicát!