1791. Akváriumi díszhalak gerincferdülése
A gerincferdülés viszonylag gyakori betegség az akváriumi halak között. A díszhalaknál megjelenő scoliosis kérdésében a szakirodalomban megjelenő vélemények eltérőek.
A gerincferdülés viszonylag gyakori betegség az akváriumi halak között. A díszhalaknál megjelenő scoliosis kérdésében a szakirodalomban megjelenő vélemények eltérőek.
A halak az agresszív egyedekkel vívott harcok során, vagy párzási időszakban, valamint az invazív betegségek okozói, paraziták, élősködők által sérülhetnek.
Fertőző betegségeknek hívják azon betegségeket, amelyeket a beteg állatok továbbítanak az egészségeseknek. Ez a cikk az akváriumi halak leggyakoribb és már ismert fertőző és parazitás betegségeit mutatja be.
Mikrobakterioz (Tuberculosis); (Mikobakterioz (TB) - a halak fertőző betegsége. Először erről 1897-ben írt Bataillon, Dubard, Terr..). Macropodus mikrobakteriozisa (a beteg halaknál bőrelváltozások, lepidortoz és pikkelysömör figyelhető meg, megsérül a bőr felső rétege és a kötőszövet is. A bőr azon részei, ahol elváltozás figyelhető meg gyulladt, vöröses színű).
A kutatók megállapítása szerint a madarak képesek megoldani a problémákat éles elméjükkel, és tanulni a példákból, akárcsak a gyerekek.
Hát, ...ez az a helyzet, amikor igazából azt kellene írnom, hogy passz.... Főleg úgy, hogy már látta a kutyáját állatorvos kolléga is, aki vizsgálta is. Én meg nem. Legfeljebb találgatni tudnék, de ennek nem sok értelme lenne. Esetleg egyet tudok tanácsolni, mégpedig azt, hogy vigye el egy kifejezetten bőrgyógyászati szakrendelésre, mondjuk a SZIE ÁOTK Belgyógyászatára. Dr. Tarpataki Noémi doktornőt keresse, őt ajánlanám, mert ő a legjobb (szerintem) ezen a téren.
Érdemes lenne orvossal kiszedetni. Lehet hogy a tücsköt is azért nem eszi mert a mozgékonyabb rovart nehezebb szemmel tartani, ezért a lassabb prédát vadássza.
Nem, de a madarak számára az lenne az optimális állapot.
Kötőhártya gyulladás biztos fennáll. Ennek a oka pedig - bár nem láttam az esetet - általában a szemhéj és környezetének fokozott bőrredősödése (befelé forduló szemhéj). Mindenképpen vigye állatorvoshoz, mert korrekciós (plasztikai) műtétre lesz szüksége (kb. féléves koráig csak ideiglenes varratok, később pedig operáció).
Mutassa meg állatorvosnak. Vagy egy tályog volt, ami felfakadt, vagy pedig egy bőrgyulladás alakult ki, amit a cicus nyalogatott...