1791. Akváriumi díszhalak gerincferdülése
A gerincferdülés viszonylag gyakori betegség az akváriumi halak között. A díszhalaknál megjelenő scoliosis kérdésében a szakirodalomban megjelenő vélemények eltérőek.
A gerincferdülés viszonylag gyakori betegség az akváriumi halak között. A díszhalaknál megjelenő scoliosis kérdésében a szakirodalomban megjelenő vélemények eltérőek.
A halak az agresszív egyedekkel vívott harcok során, vagy párzási időszakban, valamint az invazív betegségek okozói, paraziták, élősködők által sérülhetnek.
Fertőző betegségeknek hívják azon betegségeket, amelyeket a beteg állatok továbbítanak az egészségeseknek. Ez a cikk az akváriumi halak leggyakoribb és már ismert fertőző és parazitás betegségeit mutatja be.
Mikrobakterioz (Tuberculosis); (Mikobakterioz (TB) - a halak fertőző betegsége. Először erről 1897-ben írt Bataillon, Dubard, Terr..). Macropodus mikrobakteriozisa (a beteg halaknál bőrelváltozások, lepidortoz és pikkelysömör figyelhető meg, megsérül a bőr felső rétege és a kötőszövet is. A bőr azon részei, ahol elváltozás figyelhető meg gyulladt, vöröses színű).
A kutatók megállapítása szerint a madarak képesek megoldani a problémákat éles elméjükkel, és tanulni a példákból, akárcsak a gyerekek.
A cica jelzett labor értékei azt jelzik, hogy a veséi már nem a régiek. (Ez egyébként szinte minden macskára jellemző lesz egy idő után.) A veséket azzal lehet kímélni, ha kicsit kevesebb húsfélét ad a cicának. A vesekímélő diétás táp ilyen, csak itt nem Önnek kell kigondolnia, hogy mit és hogyan, hanem ezt megtették a szakemberek. A kérdezett gyógyszer inkább már a súlyosabb állapotban lévő (már veseelégtelenségben szenvedő) cicáknak javasolt, én most még nem erőltetném, ha nem akarja megenni. Ha a diétás tápot szívesen megeszi, egye ezt. Már ezzel is sokat tesz azért, hogy lassuljon a rosszabbodás tempója.
Őszintén szólva én sem látom be a phenylbutazon kenőcs szükségességét. Megijedni azért nem kell mert bőrön keresztül nem szívódik fel olyan nagy mennyiség hogy súlyos mellékhatástól kellene tartani.
Kedves Gazdi! A fogak maguktól vissza fognak nőni mivel folyamatosan nőnek, 3-4 nap múlva már látszik az új. De két dolog nagyon fontos: a tengerimalacot nem szabad éheztetni és koplaltatni, ezért nagyon apróra vágott zöldséget, répát, almát, finom puha zöld szénát kell neki addig adni, amíg szépen ki nem nőtt az új fog. Illetve a malacka túl fiatal még a fogproblémákhoz, ezért azt mondanám, a mostani tápja, táplálása nagyon valószínűleg vitaminhiányos. Mindenképp az eset után új tápra kellene átállni. A táp nem tartalmazhat magkeveréket, mert a malacok fűevők (se szotyi, se kukorica nem lehet benne, mert attól is kitörhet a foga, vagy vakbélgyulladást okozhat), általában a Vesele laga gyártó Cavia nature és Cavia complete tápját szoktam javasolni, ebből 750g 1 kg elég egy hónapra egy malacnak. Az egyetlen "magféle", amit most ajánlanék a kopasz malacnak, az a boltban kapható natúr zabpehely (kb 300 Ft fél kg), mivel fehérjét és E-vitaminokat tartalmaz, segít a bőrének és a fogaknak, ebből naponta egy evőkanállal lehet a malactáphoz szórni plusz vitaminforrásnak. Nagy Nóra tengerimalac-tenyésztő
A pontos diagnózishoz keressen fel egy állatorvost. Mivel valószínűleg gyógyszeres kezelésre van a madárnak szüksége, ezeket állatorvos írhatja fel a diagnózis után.
A tüneteket többféle betegség okozhatja (bélgyulladástól babesiosison át akár daganat is), úgyhogy azt javasolnám vigye el állatorvos kollégához.