1791. Akváriumi díszhalak gerincferdülése
A gerincferdülés viszonylag gyakori betegség az akváriumi halak között. A díszhalaknál megjelenő scoliosis kérdésében a szakirodalomban megjelenő vélemények eltérőek.
A gerincferdülés viszonylag gyakori betegség az akváriumi halak között. A díszhalaknál megjelenő scoliosis kérdésében a szakirodalomban megjelenő vélemények eltérőek.
A halak az agresszív egyedekkel vívott harcok során, vagy párzási időszakban, valamint az invazív betegségek okozói, paraziták, élősködők által sérülhetnek.
Fertőző betegségeknek hívják azon betegségeket, amelyeket a beteg állatok továbbítanak az egészségeseknek. Ez a cikk az akváriumi halak leggyakoribb és már ismert fertőző és parazitás betegségeit mutatja be.
Mikrobakterioz (Tuberculosis); (Mikobakterioz (TB) - a halak fertőző betegsége. Először erről 1897-ben írt Bataillon, Dubard, Terr..). Macropodus mikrobakteriozisa (a beteg halaknál bőrelváltozások, lepidortoz és pikkelysömör figyelhető meg, megsérül a bőr felső rétege és a kötőszövet is. A bőr azon részei, ahol elváltozás figyelhető meg gyulladt, vöröses színű).
A kutatók megállapítása szerint a madarak képesek megoldani a problémákat éles elméjükkel, és tanulni a példákból, akárcsak a gyerekek.
Nem kell aggódni a nyuszi miatt. valószínűleg hozzá van szokva a kinti időjáráshoz, ezért télre ő vastagabb bundát növesztett. A hideg miatt nem kell aggódni, azonban egy nem vadon élő nyúl nagy veszélyben van hiszen a város is tele van ragadozókkal és nem biztos hogy ő tud ezek ellen védekezni. A szőrzet színe sem biztos hogy olyan, amivel el tudna rejtőzni előlük. Én lehet hogy megkeresném a gazdáját vagy ha nincs neki, akkor megpróbálnám bevinni és ha lehet csak a kert területén kiengedni..:) A nyúltartás téli szabályai Téli nyúltartás
A viaszbőr színét befolyásolja a nemi hormonok termelése. Öreg hímeket láttunk már ráncos barna viaszbőrrel, tojókat kékkel, de azokat inkább csak élénk, türkizkék színű viaszbőrrel (érdekességként, volt gyémántfácán tyúkunk, amelyik 10 éves kora után minden vedléssel egyre inkább színessé, kakas tollazatúvá vált). A madárka inkább tűnik tojónak,mint hímnek, de, ha nem csak a fényképezőgép színbeállítása miatt ekkora az eltérés, akkor ott igen nagy gond van a hormontermeléssel, így utódot nem kell tőle várni. A problémát okozhatja idős kor, vagy betegség, elsősorban a máj jelentős károsodása. A táplálékába érdemes lenne beiktatni a máriatövist. Az ülőrúdját viszont, a tünetektől függetlenül, sürgősen ki kellene cserélni vastagabb természetes fára, ha szükséges a karmokat vissza kell vágni. Rács mögött, avagy hogyan ne tartsunk otthon hullámos papagájt! Papagájok: gondozási 1x1
Korábban sajnos nem volt lehetőségem válaszolni, így nem tudom, hogy mostanra változott-e valamit a helyzet (régen volt már reggel), de annyit azért mondhatok, hogy ilyen hányásos tünet nagyon sok ok miatt kialakulhat(ott), és ennek kiderítése, tisztázása nem egyszerű. Ha még most sincs jól a kutyája, mindenképpen el kellene vinni állatorvoshoz alaposan megvizsgáltatni. Ez mindennek a kiinduló pontja!
Az ivartalanítás szövődménye miatt kialakult inkontinencia esetén általában a vizelet alvás közben folyik ki és a fekhely lesz nedves.Itt úgy tűnik nem ez van.Ha csak felfázás miatt van a bepisilés akkor az megfelelő antibiotikum kezeléssel gyorsan megszüntethető
Sajnos nem töltődik le a melléklet. A veseelégtelen állat diétája élete végéig ajánlott tartani. Nemcsak száraztáp formájában kapható és többféle létezik érdeklődjön állatpatikában. Próbáljon ki többfélét is. A máj regenerálódását. 1-2 hónap májvédő gyógyszer szedés ajánlott. Szintén többféle létezik. A leukózis pozitivitás miatt az immunrendszer erősítők valamelyikét alkalmazza rendszeresen! Kontroll labor 2-3 havonta ajánlott. A macskák rettegett FeLV-, FIV- és FIP-fertőzése