1791. Akváriumi díszhalak gerincferdülése
A gerincferdülés viszonylag gyakori betegség az akváriumi halak között. A díszhalaknál megjelenő scoliosis kérdésében a szakirodalomban megjelenő vélemények eltérőek.
A gerincferdülés viszonylag gyakori betegség az akváriumi halak között. A díszhalaknál megjelenő scoliosis kérdésében a szakirodalomban megjelenő vélemények eltérőek.
A halak az agresszív egyedekkel vívott harcok során, vagy párzási időszakban, valamint az invazív betegségek okozói, paraziták, élősködők által sérülhetnek.
Fertőző betegségeknek hívják azon betegségeket, amelyeket a beteg állatok továbbítanak az egészségeseknek. Ez a cikk az akváriumi halak leggyakoribb és már ismert fertőző és parazitás betegségeit mutatja be.
Mikrobakterioz (Tuberculosis); (Mikobakterioz (TB) - a halak fertőző betegsége. Először erről 1897-ben írt Bataillon, Dubard, Terr..). Macropodus mikrobakteriozisa (a beteg halaknál bőrelváltozások, lepidortoz és pikkelysömör figyelhető meg, megsérül a bőr felső rétege és a kötőszövet is. A bőr azon részei, ahol elváltozás figyelhető meg gyulladt, vöröses színű).
A kutatók megállapítása szerint a madarak képesek megoldani a problémákat éles elméjükkel, és tanulni a példákból, akárcsak a gyerekek.
A tünetek alapján nem tubom beazonosítani a sántítás okát. Fizikális vizsgálatra lenne szükség. Vigye a kutyust állatorvoshoz!
A kutya ivari meghatározás nem igen érthető: vagy kan belső ivarszervei vannak, vagy szuka belső ivarszervei vannak, vagy ivartalanított/sterilizált kan vagy szuka kutya. De tulajdonképpen a két kutya harmónikus együtttartását illetően közel nincs akkora jelentősége mint amekkorát néha a gazdik tulajdonítanak neki. (pld. ha egy szuka emelt lábbal vizel, az domináns megnyilvánulás, helytelen nevelés, rangsorhiány, de nem külső szexuális viselkedési jel, ha egy kannak a hasüregben maradt a heréje az nem a külső nemi jelleg megváltozása, he nem az egy anatómiai tünet, stb. ) - Semmi akadálya nincs egy 4-5 éves kutya nevelésének, tanításának. - A két és több kutya együttartásával kapcsolatos írásomat el tudom küldeni e-mail, ha írnak nekem az info@4tappancs.hu-ra. - Az én véleményem, és a gyakorlatom szerint a kutyák nevelését és tanítását 8 hetes korban a legideálisabb elkezdeni.
Sok állat szóba jöhet. A rágcsálók nagy részének megfelel a 13 fok. Lehet csincsilla, degu, mókus, lemming, egérféle. Gyakran olvasni, hogy degukak, afrikai egereknek veszélyes a 15-16 fok alatti hőmérséklet. De ez egyáltalán nincs így. Ha az állatot huzamosabb ideig meleg lakásban tartjuk, ne helyezzük át hidegebb helyre. De ha folyamatosan alacsony hőmérsékletű helyiségben van, abból nem lesz semmi probléma. Nálam a deguk 8 fokos környezetben nagyon jól érezték magukat, élénkek, vidámak voltak, szaporodtak is, a kicsik is gond nélkül felnőttek. A mókusok nagy része pedig még sokkal jobban is érzi magát 13 fokban, mint nyáron.
Kedves Viki, ajánljuk figyelmedbe a következő cikkeinet: Milyen gyakran vigyem ki a kutyát szobatisztaságra nevelés közben? Szobatisztaságra a kiskutyát is nevelni kell Hogyan neveljük szobatisztaságra a kölyökkutyát? Hogyan szoktassuk a kutyát szobatisztaságra?
Nyugodtan vigye el állatorvoshoz, vannak olyan kollégák, akik szívesen foglalkoznak minden állattal. Üdv