1791. Akváriumi díszhalak gerincferdülése
A gerincferdülés viszonylag gyakori betegség az akváriumi halak között. A díszhalaknál megjelenő scoliosis kérdésében a szakirodalomban megjelenő vélemények eltérőek.
A gerincferdülés viszonylag gyakori betegség az akváriumi halak között. A díszhalaknál megjelenő scoliosis kérdésében a szakirodalomban megjelenő vélemények eltérőek.
A halak az agresszív egyedekkel vívott harcok során, vagy párzási időszakban, valamint az invazív betegségek okozói, paraziták, élősködők által sérülhetnek.
Fertőző betegségeknek hívják azon betegségeket, amelyeket a beteg állatok továbbítanak az egészségeseknek. Ez a cikk az akváriumi halak leggyakoribb és már ismert fertőző és parazitás betegségeit mutatja be.
Mikrobakterioz (Tuberculosis); (Mikobakterioz (TB) - a halak fertőző betegsége. Először erről 1897-ben írt Bataillon, Dubard, Terr..). Macropodus mikrobakteriozisa (a beteg halaknál bőrelváltozások, lepidortoz és pikkelysömör figyelhető meg, megsérül a bőr felső rétege és a kötőszövet is. A bőr azon részei, ahol elváltozás figyelhető meg gyulladt, vöröses színű).
A kutatók megállapítása szerint a madarak képesek megoldani a problémákat éles elméjükkel, és tanulni a példákból, akárcsak a gyerekek.
Kedves Kérdező! Igazat csak egy alapos orvosi vizsgálat mondhat! Keressen fel egy állatorvost a kandúrjával! Dr Puskás Gábor
A házi kosztot mindig keverje össze egy adag száraz táppal, néhány percig hagyja állni, hogy a száraz táp megába szívja a másik szagát és nedveségét. Mindig a száraz táp legyen a nagyobb mennyiség. Amikor kezsedi a tálból az ételt, azonnal vegye el a tálat és tegye el, - fél óra múlva kínálja föl ismét. Vagy, … szüntesse meg - legalább átmeneti időre - a házi kosztal való táplálást.
A kiskutya oltása ebben az életkorban megköveteli a pontos időpont betartását, így hozzá célszerű igazítani a cicák oltatását is. Ehhez képest az, hogy a cicák az éves ismétlést 1-2 héttel hamarabb vagy később kapják meg, lényegtelen eltérés. Úgyhogy nyugodtan viheti egyszerre a 3 állatot oltásra. De mivel a kutyának ezzel a 3. oltásal még biztosan nem ér véget a kölyökkori sorozat, őt biztosan kell még vinni újra, és így a november elején esedékes cicaoltás akár maradhat is az eredeti időpontban.
Ki kellene vizsgáltatni a kutyát elsősorban a prosztatára figyelve, ilyen idős korban több minden előfordulhat, de ez csak egy alapos vizsgálat után derülhet ki
A leírtak alapján valóban erős a gyanú, hogy nyaki porckorong-sérve van a kutyusnak. A kutyát meg kell röntgenezni és valószínűleg operálni.