1791. Akváriumi díszhalak gerincferdülése
A gerincferdülés viszonylag gyakori betegség az akváriumi halak között. A díszhalaknál megjelenő scoliosis kérdésében a szakirodalomban megjelenő vélemények eltérőek.
A gerincferdülés viszonylag gyakori betegség az akváriumi halak között. A díszhalaknál megjelenő scoliosis kérdésében a szakirodalomban megjelenő vélemények eltérőek.
A halak az agresszív egyedekkel vívott harcok során, vagy párzási időszakban, valamint az invazív betegségek okozói, paraziták, élősködők által sérülhetnek.
Fertőző betegségeknek hívják azon betegségeket, amelyeket a beteg állatok továbbítanak az egészségeseknek. Ez a cikk az akváriumi halak leggyakoribb és már ismert fertőző és parazitás betegségeit mutatja be.
Mikrobakterioz (Tuberculosis); (Mikobakterioz (TB) - a halak fertőző betegsége. Először erről 1897-ben írt Bataillon, Dubard, Terr..). Macropodus mikrobakteriozisa (a beteg halaknál bőrelváltozások, lepidortoz és pikkelysömör figyelhető meg, megsérül a bőr felső rétege és a kötőszövet is. A bőr azon részei, ahol elváltozás figyelhető meg gyulladt, vöröses színű).
A kutatók megállapítása szerint a madarak képesek megoldani a problémákat éles elméjükkel, és tanulni a példákból, akárcsak a gyerekek.
Valószínűleg valamilyen átmeneti fájdalom, zsibbadás lehet. Nézzék át a talpait, ujjközeit, nem szúródott-e bele valami? Ha nem, és a probléma visszatér, akkor vizsgáltassák meg őt állatorvossal!
Kétségtelen, hogy a vér látványa mindig nagy aggodalmakat kelt, de azért koránt sincs akkora baj, mint gondolná! A vastag és végbél belső fala tele van apró, pici, vékonyfalú erecskékkel, amelyek egy kis erőlködés alkalmával könnyen megrepednek és ilyenkor pár csepp vér keveredik a bélsárba. Ez önmagában nem kóros, nem utal betegségre. Viszont gyakori követklezmény a hígabb és a túl kemény kaki ürítésénél. Az állatot mindig egyben kel nézni, és egy cicánál nagyon fontos, hogy milyen a kedve, eszik-e, jól múködik-e? Ha igen, akkor ezzel az apró tünettel nem nagyon kell foglalkozniuk.
Kedves Érdeklődő! Akkor lehet, nincs is baj? A hullámosok ivarérésekor derül ki, hogy hím, vagy tojó. Ilyenkor a csőr fölötti viaszos rész hímek esetében kékes lilás lesz, tojók esetében barnás, esetleg rózsaszínes.
Pl. a sok hányástól felületi trauma.
Valószínüleg létezik más megoldás is. Tudassa ezt a kezelő állatorvossal. Amennyiben ő nem partner a kezelés változtatásában , keressen fel egy más állategészségügyi intézményt. De előtte mindenképpen konzultáljon a kezelő állatorvossal. Üdv