1801. Vitorlaszárnyú holdhal (African Moony)
A vitorlaszárnyú holdhal (Monodactylus sebae) a nyugat-afrikai vizek torkolatából, mangrove erdőkből származik. Rombusz alakú, farokúszója hosszabb, mint a holdhalé (Monodactylus argenteus).
A vitorlaszárnyú holdhal (Monodactylus sebae) a nyugat-afrikai vizek torkolatából, mangrove erdőkből származik. Rombusz alakú, farokúszója hosszabb, mint a holdhalé (Monodactylus argenteus).
A tetraodon lineatus nílusi vagy zenekari gömbhal néven is ismert, az afrikai édesvízi tavakból, folyókból származik, és nagyon nagyra megnő.
Az utóbbi hónapokban több helyen is feltűnt a faj 2 képviselője, de nem gondoltuk volna, hogy egyikük épp a fővárosban köt ki. Feltehetően a Duna vonzotta Budapestre, táplálkozó területein befagytak a vizek, a komoly hótakaró miatt nem jut táplálékhoz.
Ünnepeljük meg kutyánk szülinapját! Lehet, hogy a kutyának készült tortát mi nem kóstolnánk meg, de neki biztosan ízleni fog. És ne felejtsünk el énekelni sem a szülinapi bulin!
Húsvét után az állatkertek, menhelyek, illetve parkok, erdők megtelnek megunt nyuszikkal - és ez így megy évről évre, hiába fogadkozik a legtöbb szülő, hogy aztán nem engedi, hogy a gyerekei pár nap elteltével megfeledkezzenek az etetésről, almozásról.
Kedves Olvasónk, írtunk már erről, a választ a cikkben találja: http://www.haziallat.hu/kutya/viselkedes/kutya-viselkedes-hempereg-fetreng/1721/
Ez a hirtelen időjárás változás az állatokat is lomhává, lustábbá teszi/teheti- persze ez egyedfüggő is. Azonban ennek pár nap alatt múlnia kell - ha nem múlik vagy esetleg más is jelentekzik - láz (ilyenkor szinte süt a nyuszi füle), hasmenés akkor azonnal orvoshoz kell vinni. Ha nincs ilyen, de továbbra is ilyen a nyuszi akkor is meg lehet nézetni - most adj neki több vitaminban gazdag zöldet.
Kedves Gazdi! Mivel nincs diagnózis (a vizelet savassága nem indokolja a tüneteket!), ezért el kellene vinni a kutyát az állatorvoshoz és ő majd összerakja a komplett vizsgálati sorból a diagnózist. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc
Nyugodtan be lehet tenni a kölyköket és az anyát a kutyaházba,nem fog az anyakutya bántani ezért és a kölykeit sem fogja otthagyni.A földbe ásott gödröt pedig be kell temetni hogy ne tudjon oda viszzamenni
Lehet méhgyulladás is, úgyhogy keressen fel egy állatorvost. Szükség lenne hasi ultrahangos vizsgálatra, amennyiben ez rendben, vérlaborra... Ami a második kérdést illeti, ha jól tudom nem lehet korlátlan számban állatot tartani. Ezügyben, ha problémái adódnak vegye fel a kapcsolatot az illetékes önkormányzattal és/vagy egy jogásszal.