1801. Vitorlaszárnyú holdhal (African Moony)
A vitorlaszárnyú holdhal (Monodactylus sebae) a nyugat-afrikai vizek torkolatából, mangrove erdőkből származik. Rombusz alakú, farokúszója hosszabb, mint a holdhalé (Monodactylus argenteus).
A vitorlaszárnyú holdhal (Monodactylus sebae) a nyugat-afrikai vizek torkolatából, mangrove erdőkből származik. Rombusz alakú, farokúszója hosszabb, mint a holdhalé (Monodactylus argenteus).
A tetraodon lineatus nílusi vagy zenekari gömbhal néven is ismert, az afrikai édesvízi tavakból, folyókból származik, és nagyon nagyra megnő.
Az utóbbi hónapokban több helyen is feltűnt a faj 2 képviselője, de nem gondoltuk volna, hogy egyikük épp a fővárosban köt ki. Feltehetően a Duna vonzotta Budapestre, táplálkozó területein befagytak a vizek, a komoly hótakaró miatt nem jut táplálékhoz.
Ünnepeljük meg kutyánk szülinapját! Lehet, hogy a kutyának készült tortát mi nem kóstolnánk meg, de neki biztosan ízleni fog. És ne felejtsünk el énekelni sem a szülinapi bulin!
Húsvét után az állatkertek, menhelyek, illetve parkok, erdők megtelnek megunt nyuszikkal - és ez így megy évről évre, hiába fogadkozik a legtöbb szülő, hogy aztán nem engedi, hogy a gyerekei pár nap elteltével megfeledkezzenek az etetésről, almozásról.
Kedves Niki! A kora miatt még nem lehet allergia vizsgálatot végezni ( csak 1 éves kortól), de elképzelhető egy baktériumos bőrgyulladás ( úgy nevezett impetigo). El kellene vinni állatorvoshoz, ahol mintát vesznek belőle és megvizsgálják a kutyust, utána meg lehet gyógyítani. Üdvözlettel Dr.Szaniszló Ferenc Hasonló kérdés-válaszok impetigóról>>
Állatpatikában vásároljon idős kutyának való multivitamint. Többféle is van. Ha hirtelen csökkent az aktivitás, vizsgáltassátok meg a kutyát állatorvossal! Honnan tudhatod, hogy öregedni kezd a kutyád? Öreg kutya nem vén kutya! Külön odafigyelést igényelnek az öregedő kutyák
Elvileg a megtermékenyülés után 4 héttel már jól látható magzatok vannak a vemhes méhben.Valószínűleg ha most nem láttak akkor később sem fognak látni magzatot.Az esetleges tévedés elkerülése miatt bármikor meg lehet ismételni a vizsgálatot. Négylábú kismamák ultrahangon Hogyan történik a vemhes kutya ultrahangos vizsgálata?
Az almaecet javasolt napi mennyisége 1,5 teáskanálnyi egy 10 kg súlyú kutyának. A rekedt kutyának adható bármilyen méz talán a hársfavirág méz a leginkább javasolható. Naponta 2x1 teáskanálnyi elegendő. Ha a kutya fülén biztosan gombás eredetű az elváltozás akkor én sem a tüneteket csökkentő aloe vera kezelést javaslom hanem a gombák ellen speciálisan ható szereket. Kb 3 heti kezeléssel a gombásság teljesen megszüntethető. ALOE VERA - EZÚTTAL HÁZIÁLLATAINKNAK A kutyafüle, avagy gombás fertőzések
Ne aggódj nem lesz semmi baja- bár tény hogy a nyuszi nem tudja nem használni a lábát, de kímélni fogja. A röntgen után az orvos el tudja dönteni, hogy kap e rá esetleg rögzítést.