1801. Vitorlaszárnyú holdhal (African Moony)
A vitorlaszárnyú holdhal (Monodactylus sebae) a nyugat-afrikai vizek torkolatából, mangrove erdőkből származik. Rombusz alakú, farokúszója hosszabb, mint a holdhalé (Monodactylus argenteus).
A vitorlaszárnyú holdhal (Monodactylus sebae) a nyugat-afrikai vizek torkolatából, mangrove erdőkből származik. Rombusz alakú, farokúszója hosszabb, mint a holdhalé (Monodactylus argenteus).
A tetraodon lineatus nílusi vagy zenekari gömbhal néven is ismert, az afrikai édesvízi tavakból, folyókból származik, és nagyon nagyra megnő.
Az utóbbi hónapokban több helyen is feltűnt a faj 2 képviselője, de nem gondoltuk volna, hogy egyikük épp a fővárosban köt ki. Feltehetően a Duna vonzotta Budapestre, táplálkozó területein befagytak a vizek, a komoly hótakaró miatt nem jut táplálékhoz.
Ünnepeljük meg kutyánk szülinapját! Lehet, hogy a kutyának készült tortát mi nem kóstolnánk meg, de neki biztosan ízleni fog. És ne felejtsünk el énekelni sem a szülinapi bulin!
Húsvét után az állatkertek, menhelyek, illetve parkok, erdők megtelnek megunt nyuszikkal - és ez így megy évről évre, hiába fogadkozik a legtöbb szülő, hogy aztán nem engedi, hogy a gyerekei pár nap elteltével megfeledkezzenek az etetésről, almozásról.
Valószínű, hogy még fiatalok, rutintalanok a madarak. A zebrapintyek költésében mindkét szülő résztvesz. Ha a hím nem segít, akkor könnyen beleunhat a tojó is a kotlásba. A tojásevés gyakran jelentkező, de orvosolható probléma. Legyen a tenyészpár előtt állandóan ásványianyag utánpótlás, hetente többször kapjanak tojásos lágyeleséget (egészen a költés megkezdéséig, majd kelés előtt pár nappal lehet újrakezdeni). A tojások keltetéséhez a leírtaknál némiképp több kell. Elsőként egy keltetőgép, majd nem kevés rutin a borsóméretű fiókák felneveléséhez. Vagyis bízza a madarakra a költést és fiókanevelést.
Mielőbb vigye el állatorvoshoz a macskát, aki majd megmondja, mi a teendő!
Mindenképpen el kellene vinni hozzáértő állatorvoshoz a baziliszkuszt és megmutatni neki. A láb duzzanatával járó betegséget leggyakrabban sérülés, sebfertőzés szokott okozni. Ezek elkülönítése és gyógykezelése mindenképp állatorvosi feladat.
Kedves Ibolya! Ez talán a legnehezebb kérdés amit feltehet egy gazdi az állatorvosnak. Hosszú évekig szeretett kedvencünk felett kell döntenünk ilyenkor. Természetesen minden esetben a gazdié az utolsó szó! Az állatorvos legfeljebb javaslatot tehet. Önnek kell látnia azt a pillanatot amikor már tényleg csak szenvedés a cica élete. Természetesen, ha csak inni hajlandó, enni nem, eléhezés lehet a következménye. Léteznek kifejezetten hatékony étvágyfokozó készítmények macskáknak! Ha folyadékot hajlandó csak fogyasztani, megpróbálhatunk a vízbe energia és vitaminpótló készítményt keverni. Szóba jöhet az infúziós kezelés is, hiszen ilyenkor közvetlenül a véráramba tudunk juttatni a folyadékon felül tápanyagot is. Sajnos bármit is teszünk, AZ a nap egyre közeledik. Kérem próbálja meg valamelyik fenti segítséget igénybe venni.
Kedves Rebeka! A lovának meg kellene vizsgálni a fogazatát. Meg kellene vizsgálni a vérét. Elképzelhető, hogy a lovának valamilyen szervi baja van. Forduljon ló-specialista állatorvoshoz. Üdvözlettel: dr. Szilvássy Levente