1801. Vitorlaszárnyú holdhal (African Moony)
A vitorlaszárnyú holdhal (Monodactylus sebae) a nyugat-afrikai vizek torkolatából, mangrove erdőkből származik. Rombusz alakú, farokúszója hosszabb, mint a holdhalé (Monodactylus argenteus).
A vitorlaszárnyú holdhal (Monodactylus sebae) a nyugat-afrikai vizek torkolatából, mangrove erdőkből származik. Rombusz alakú, farokúszója hosszabb, mint a holdhalé (Monodactylus argenteus).
A tetraodon lineatus nílusi vagy zenekari gömbhal néven is ismert, az afrikai édesvízi tavakból, folyókból származik, és nagyon nagyra megnő.
Az utóbbi hónapokban több helyen is feltűnt a faj 2 képviselője, de nem gondoltuk volna, hogy egyikük épp a fővárosban köt ki. Feltehetően a Duna vonzotta Budapestre, táplálkozó területein befagytak a vizek, a komoly hótakaró miatt nem jut táplálékhoz.
Ünnepeljük meg kutyánk szülinapját! Lehet, hogy a kutyának készült tortát mi nem kóstolnánk meg, de neki biztosan ízleni fog. És ne felejtsünk el énekelni sem a szülinapi bulin!
Húsvét után az állatkertek, menhelyek, illetve parkok, erdők megtelnek megunt nyuszikkal - és ez így megy évről évre, hiába fogadkozik a legtöbb szülő, hogy aztán nem engedi, hogy a gyerekei pár nap elteltével megfeledkezzenek az etetésről, almozásról.
A leírtak alapján én a panosztitis nevű betegségre gyanakszom, ez jellemző ebben az életkorban és fajtában. Ennek a betegségnek a lényege a hosszú csöves csontokban jelentkező fájdalomérzet, ami látszólag vándorol, hol az egyik, hola másik lábon mutatkozik legjobban. De biztosat mondani csak alapos orthopédiai kivizsgálás (röntgenfelvételek a lábakról, csípőről) után lehetne. Megfelelő tudású és tapasztalatú orthopéd állatorvost a www.kisallatortopedia.hu oldalon találhatnak.
Kedves aggódó 17 éves gazdi! Ennek a kutyusnak mindenképpen és minél előbb állatorvosi vizsgálatra van szüksége! Biztosan van abban a gyermekotthonban olyan felnőtt, nevelő vagy tanár, aki szereti az állatokat és hajlandó ebben segíteni. Rajta, szóljon valakinek! E nélkül baj lesz, nem is kicsi.
A narancssárga pofafolt színintenzitása egyes vélekedések ellenére nem mérvadó a nimfák ivarának megállapításában. A tojók általában jóval kevesebbet fütyülnek, mint a hímek, de kivétel akadhat. Ha az arc tollazata is kifehéredett, akkor hím a madár, ha "mosott", szürkés maradt, akkor tojó(a vadalakú szín esetében). Az átvedlett nimfapapagájok esetén egyértelmű támpont a szárnyfonák tollainak pettyezettsége, az un. ausztrál sáv megléte, vagy hiánya(első esetben tojó, utóbbiban hím a madár). További segítséget csak akkor tudok adni, ha képet is csatolna.
Görény? Nyest? stb. zártabb baromfi udvart kell kialakítani. Dr. Puskás Gábor
Kedves Gazdi! Sajnos a parvo okozta bélgyulladásnak lehetnek szövődményei, amit csak hosszan tartó kezelésekkel lehet gyógyítani. A diéta mindenképpen segíti a gyógyulást, vannak kész igen jó minőségű gyári diétás tápok is. Meg kellene próbálni, hátha ezeket jobban megeszi és ezeknek sokkal megfelelőbb az összetétele is, mint a házi kosztnak. Szerintem jelezni kellene a lassú javulás tényét az állatorvosának is, hátha tud valami lehetőséget a gyorsabb felépülésre. Tisztelettel Dr. Szaniszló Ferenc www.vetlabor.hu