1836. Fogproblémák a vadászgörényeknél
A fogászati megbetegedés gyakori betegség a vadászgörényeknél. Ezt okozhatja a rossz szájhigiénia, fertőzések, trauma, és a fogak rossz elhelyezkedése. A megfelelő fogápolás segíthet megelőzni a bajt.
A fogászati megbetegedés gyakori betegség a vadászgörényeknél. Ezt okozhatja a rossz szájhigiénia, fertőzések, trauma, és a fogak rossz elhelyezkedése. A megfelelő fogápolás segíthet megelőzni a bajt.
Mi az az allergia? Melyek a legismertebb tünetei? Hány éves korában válhat allergiássá a kutya? A legfontosabb kérdések és válaszok a kutya allergiáról!
Kutyája allergiában szenved? Marley, egy springer spániel, mindig nyalogatta és harapdálta a lábát. Gazdája, Lin, nem tudta mitévő legyen, de azt tudta, hogy 3 éves kutyája lassan az őrületbe kergeti.
Sok állattartó meglepődik, amikor tudomást szerez az állat allergiájáról. Ki gondolta volna, hogy még az állatok is lehetnek allergiásak? Az alábbi lista az állatorvosok által használt kifejezéseket tartalmazza, melyek segítenek megérteni az újonnan diagnosztizált allergiás állapotot.
Az allergiás kontakt dermatitis a környezetben lévő bizonyos molekulákra való túlérzékenységet jelenti. Az irritáns kontakt dermatitis akkor jelenik meg, mikor a bőr a környezetben lévő káros anyagoknak van kitéve. A tünetek és biológiai mechanizmusok e két betegségnél nagyon hasonlóak, így gyakran együtt tárgyalják őket.
Kedves Bernadett! Ez a hörcsögöknél - ahogy az embereknél is - természetes dolog. Ahogy felébred nem egyből fitt és energikus, hanem kell neki az ébredési idő. Nálunk olyan is volt, hogy csukott szemmel elindult a höri, és nekisétált az itatónak. Ivott egyet, és visszament aludni. Ez természetes, nem kell miatta aggódni. :) Üdvözlettel: Nitta
Oculogutt neomycint szoktak használni jutyánál, de nem mindegy, hogy mire, milyen okból, mennyit.. Szükséges az álatorvosi vizsgálat. Ugyanis a legtöbb rövidorrú kutyánál előfordul az eléggé intenzív könnyezés. Ez amiatt van, hogy a könny nem tud elfolyni a könnycsatornán keresztül az orrüregbe. Így a belső szemzugnál összefutva onnan kicsöppen és ott marad a szemkörüli szőrzeten és ráncokban, a levegőn megbarnul.De előfordulhat, hogy kötőhártyagyulladása van látható gennyes, ödémás elváltozás nélkül (pl. mycoplasma fertőzés, enyhébb lefolyású, idült, tüszős kötőhártyagyulladás, stb.) Az állatorvos biztosan meg tudja állapítani, hogy mitől lehet ez nála.Ha felírta az állatorvos a szemcseppet, mehetünk haza kezelni a kutyát. Az első és egyik legfontosabb teendőnk a szem és környékének alapos megtisztítása a beszáradt váladéktól. Mindennemű gyógyszeres kezelés (szemcseppek, szemkenőcsök) alkalmazása csak ezután következhet.
Üdvözlöm! Mindenképp komolyabb kivizsgálást (vérvétel, hasi ultrahang, röntgen) javaslok, illetve kórházi ellátást, mert a nem evő macskákban nagyon hamar komoly májproblémák alakulnak ki, melyek akár végzetesek is lehetnek.
Ha kijön a végbele a macskának, akkor eléggé meg lett nyomva. Tessék elvinni orvoshoz, látatlanban nehéz eldönteni, hogy kóros-e, hogy mennyire sérült és hogy helyre jön-e magától vagy beavatkozás szükséges.
Üdvözlöm! Én nem várnék az állatorvossal, pláne, ha a kölyök nem akar enni... Megfelelő ellátással életben tartható mesterséges táplálással is, míg nem erősödik meg kellően, hogy magától szopjon. Ha pedig beteg, azt is az állatorvos fogja tudni megmondani... A tej kérdése ebben az esetben szerintem másodlagos, inkább a kölyköt kéne életben tartani.