1836. Fogproblémák a vadászgörényeknél
A fogászati megbetegedés gyakori betegség a vadászgörényeknél. Ezt okozhatja a rossz szájhigiénia, fertőzések, trauma, és a fogak rossz elhelyezkedése. A megfelelő fogápolás segíthet megelőzni a bajt.
A fogászati megbetegedés gyakori betegség a vadászgörényeknél. Ezt okozhatja a rossz szájhigiénia, fertőzések, trauma, és a fogak rossz elhelyezkedése. A megfelelő fogápolás segíthet megelőzni a bajt.
Mi az az allergia? Melyek a legismertebb tünetei? Hány éves korában válhat allergiássá a kutya? A legfontosabb kérdések és válaszok a kutya allergiáról!
Kutyája allergiában szenved? Marley, egy springer spániel, mindig nyalogatta és harapdálta a lábát. Gazdája, Lin, nem tudta mitévő legyen, de azt tudta, hogy 3 éves kutyája lassan az őrületbe kergeti.
Sok állattartó meglepődik, amikor tudomást szerez az állat allergiájáról. Ki gondolta volna, hogy még az állatok is lehetnek allergiásak? Az alábbi lista az állatorvosok által használt kifejezéseket tartalmazza, melyek segítenek megérteni az újonnan diagnosztizált allergiás állapotot.
Az allergiás kontakt dermatitis a környezetben lévő bizonyos molekulákra való túlérzékenységet jelenti. Az irritáns kontakt dermatitis akkor jelenik meg, mikor a bőr a környezetben lévő káros anyagoknak van kitéve. A tünetek és biológiai mechanizmusok e két betegségnél nagyon hasonlóak, így gyakran együtt tárgyalják őket.
Ha ilyen fiatal kutyán ilyen tünetek mutatkoznak, valóban reálisan jön szóba az örökletes háttér, vagy a fejlődési rendellenesség. Így van reális alapja a kolléga véleményének. Véleményem szerint megismételt és alapos neurológiai vizsgálatokat kellene elvégeztetni, utána lehet(ne) dönteni a kiskutya sorsáról.
Nem ártana megmutatni állatorvosnak. Hiszen a köhögés nem olyan tünet a kutyánál, amit csak úgy otthon kellene kezelni. Feltétlen szükség lenne kiegészítő műszeres vizsgálatra. Elég lehet egy röntgenfelvétel is, de ha van rá lehetősége, kérjen légúti endoszkópos vizsgálatot. Jó lenne pontosabban ismerni a megbetegedés hátterét, hogy pontosan milyen jellegű a köhögés, mi ront, mi javít a kutyus állapotán, stb. Mindenképpen keressen fel egy állatorvost, aki a kutyus részletes tüneteinek a megismerése után ki tudja választani azt a szert, mely egyedileg a legjobban illik kedvence tüneteihez, és hozzásegítheti őt a teljes gyógyuláshoz.
Kedves Hajni! Meg lehet próbálni a homeopátiás kezelést, azon túl, hogy azért egy alapos kivizsgálásra is van szükség, hogy vajon a cica füle teljesen rendbe jött-e, nincs-e valamilyen szövődménye a régebbi fertőzésnek. A homeopátia egyedi kezelést igényel. Igen sok tényezőt kell figyelembe venni ahhoz, hogy ténylegesen hatásos gyógymódban részesülhessen a kis kedvence. Ehhez mindenképpen egy személyes találkozásra van szükség. Az első vizit alkalmával a fizikális vizsgálat mellett egy részletes beszélgetés is szükséges ahhoz, hogy megismerjem a cica pontos tüneteit, az előzményeket, a körülményeket, hogy mi javít, mi ront az állapotán, és a pszichés – lelki beállítottságát is. Ezen információk segítségével fogom tudni számára egyedileg összeállítani a legmegfelelőbb kezelést a mielőbbi gyógyulása érdekében. Ha szeretne homeopátiás segítséget kedvencének, kérem, hogy hívjon fel időpont-egyeztetés végett: 06 (20) 928-4425. Üdvözlettel: Andrea
Ha lakásba szeretné, feltétlenül a nyugodtabbat válassza! Nem fogja megbánni. Hogy ki lesz betegesebb, majd az idő talán eldönti.
Nem tudom a haszonállatos kollégám mit álalpított meg a cicánál. Ha nem javult,érdemes lenne kimondottan kisállatokkal foglalkozó rendelőbe vinni. Macskáknál gyakoriak a szájban kialakuló fekélyek. Erre tippelek, de látatlanban nem tudom diagnosztizálni. Az oladal fájdalmasságának okát szintén csak vizsgálattal lehet megállapítani. a rendszeresen verekedő vagy párzó, oltatlan macskáknál nagyon gyakori a macska leukózis és macska AIDS. A nehezen gyógyuló sebek és fogyás miatt ez is felmerül. Ezt vérből lehet diagnosztizálni.